Jak správně používat olej na vlasy

Nanášení oleje na pokožku hlavy dodává vlasům výživu a podporuje jejich růst. Zároveň má pozitivní vliv na celou strukturu vlasu a zklidňuje pokožku hlavy. Vlasový olej propůjčuje vlasům lesk, hladký a zářivý vzhled. Je ideálním prostředkem na ošetření roztřepených konečků.

Neexistuje žádné zvláštní techniku používání olej. Je však důležité si uvědomit některé principy, aby bylo dosaženo optimálních výsledků:

Olej by měl být být mírně zahřátý, aby byl vlažný.

Namočte si prsty do oleje. Rozdělte si vlasy na části a nanášejte olej přímo na pokožku hlavy.

Nelejte olej na hlavu. Používejte olej pouze v odpovídajícím množství. Použití příliš mnoho oleje bude znamenat,  že budete muset použít více šamponu.

Jemně masírujte vlasovou pokožku konečky prstů.

Nikdy netřete vlasy dlaněmi,  tak je můžete polámat.

Masáž je nezbytná, protože  zlepšuje krevní oběh v pokožce hlavy. Měla by být prováděna po dobu 10 až 15 minut.

Nechte olej působit ve vlasech přes noc. Druhý den ráno ho můžete umýt. Je vždy lepší nechat olej na hlavě po delší dobu, ale ne více než 24 hodin, pak začne přitahovat nečistoty a oslabovat  vlasy.

Zapaření vlasů  horkým ručníkem po naolejování je velmi dobré, protože pomáhá vlasům absorbovat olej. Prostě si zabalte hlavu do teplého ručníku po dobu 10 minut. Ujistěte se, že ručník není příliš horký, jelikož příliš mnoho tepla může poškodit vlasy.

Olejování by mělo být prováděno nejméně jednou týdně, ale můžete si ho dopřát i častěji.

Shalock  - Bylinný vlasový olej od Shahnaz Herbals - Účinná kombinace arniky, heny, Shikakai, dalších rostlinných výtažků a mandlového oleje. Pomáhá předcházet vypadávání vlasů a podporuje růst vlasů. Zabraňuje předčasnému šedivění.

Zdroj: Shahnaz Husain

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama