Jak pečovat o vlasy během sychravého počasí

Časté přechody z přetopených místností do vlezlé zimy, ranní mlha, častější fénování, frekventovanější užívání stylingových prostředků a oslabená imunita. To jsou hlavní faktory, které mají za následek poničené a vysušené vlasy. Jak se vyvarovat katastrofických scénářů a docílit krásné hřívy i v zimě?

Správná skladba potravin
Obzvláště v zimě byste měli dbát na energeticky vyvážený jídelníček a nezapomínat na pravidelnou dávku vitaminů. Ty můžete doplňovat i různými preparáty , obecně však platí, že přirozený zdroj nic nenahradí. Jezte tedy tak, abyste každý den přijali dostatečné množství vlákniny, nenasycených tuků, sacharidů a bílkovin. Zároveň s tím dbejte i na pravidelný pitný režim a zvyšte podíl ovoce a zeleniny.
Pravidelné zábaly a masky na vlasy
Masky si můžete během několika málo minut umíchat doma. Blahodárné účinky mají suroviny jako med, avokádo, vejce nebo i pivo či zázrak jménem kokosový olej. Masky mimo jiné pomáhají vlasy hydratovat a regenerují je. Provádějte je alespoň jednou týdně. Naprostým hitem v péči o vlasy je však henna. Tu můžete použít pouze jako prostředek k ochraně a regeneraci či zvolit speciální nechemické barvy na vlasy z henny a dalších bylin.
Kvalitní kosmetika
V zimě více než kdy jindy platí, že kvalitní kosmetika na vlasy je základ. Vybírejte pouze osvědčené značky a spíše se zaměřte na takové výrobce, které se specializují na přírodní a bio kosmetiku. Tak vlasy dostanou nejlepší možnou péči a nebudete je zbytečně zatěžovat škodlivou chemií.
Pravidelné návštěvy u kadeřníka
Zatímco jindy si konečky tu a tam můžete zastřihnout sami, v sychravém počasí byste měli zvážit pravidelnou návštěvu kadeřnických salonů a nechat si vlasy pravidelně prostřihávat a zkracovat. Vlasy jsou poté mnohem vzdušnější a méně se lámou a cuchají. Kromě toho je však i jednodušší je upravovat, a to i přesto, že je budete mít většinu dne pod čepicí.
Především však dbejte na to, abyste vlasy zbytečně nezatěžovali, a to v každém ohledu. Pokud to není nezbytně nutné, nevysoušejte a nežehlete je, a když už tak učiníte, aplikujte na konečky vlasů séra pro ochranu před vysokými teplotami. Smiřte se s tím, že vlasy mají v zimě tendence se více mastit a je proto nutné je častěji mýt. Pokud jim však dopřejete dostatečnou hydrataci, nemělo by se to na vzhledu vlasů nijak podepsat.

Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele patricie
    patricie (anonym)

    Slyšela jsem, že super je i kokosový olej. Inspirace zde: http://kralovstvizen.cz/krasna-s-kokosovym-olejem/

    Zář 06, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama