Jak pečovat o vlasy během sychravého počasí

Časté přechody z přetopených místností do vlezlé zimy, ranní mlha, častější fénování, frekventovanější užívání stylingových prostředků a oslabená imunita. To jsou hlavní faktory, které mají za následek poničené a vysušené vlasy. Jak se vyvarovat katastrofických scénářů a docílit krásné hřívy i v zimě?

Správná skladba potravin

Obzvláště v zimě byste měli dbát na energeticky vyvážený jídelníček a nezapomínat na pravidelnou dávku vitaminů. Ty můžete doplňovat i různými preparáty , obecně však platí, že přirozený zdroj nic nenahradí. Jezte tedy tak, abyste každý den přijali dostatečné množství vlákniny, nenasycených tuků, sacharidů a bílkovin. Zároveň s tím dbejte i na pravidelný pitný režim a zvyšte podíl ovoce a zeleniny.

Pravidelné zábaly a masky na vlasy

Masky si můžete během několika málo minut umíchat doma. Blahodárné účinky mají suroviny jako med, avokádo, vejce nebo i pivo či zázrak jménem kokosový olej. Masky mimo jiné pomáhají vlasy hydratovat a regenerují je. Provádějte je alespoň jednou týdně. Naprostým hitem v péči o vlasy je však henna. Tu můžete použít pouze jako prostředek k ochraně a regeneraci či zvolit speciální nechemické barvy na vlasy z henny a dalších bylin.

Kvalitní kosmetika

V zimě více než kdy jindy platí, že kvalitní kosmetika na vlasy je základ. Vybírejte pouze osvědčené značky a spíše se zaměřte na takové výrobce, které se specializují na přírodní a bio kosmetiku. Tak vlasy dostanou nejlepší možnou péči a nebudete je zbytečně zatěžovat škodlivou chemií.

Pravidelné návštěvy u kadeřníka

Zatímco jindy si konečky tu a tam můžete zastřihnout sami, v sychravém počasí byste měli zvážit pravidelnou návštěvu kadeřnických salonů a nechat si vlasy pravidelně prostřihávat a zkracovat. Vlasy jsou poté mnohem vzdušnější a méně se lámou a cuchají. Kromě toho je však i jednodušší je upravovat, a to i přesto, že je budete mít většinu dne pod čepicí.

Především však dbejte na to, abyste vlasy zbytečně nezatěžovali, a to v každém ohledu. Pokud to není nezbytně nutné, nevysoušejte a nežehlete je, a když už tak učiníte, aplikujte na konečky vlasů séra pro ochranu před vysokými teplotami. Smiřte se s tím, že vlasy mají v zimě tendence se více mastit a je proto nutné je častěji mýt. Pokud jim však dopřejete dostatečnou hydrataci, nemělo by se to na vzhledu vlasů nijak podepsat.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele patricie
  patricie (anonym)

  Slyšela jsem, že super je i kokosový olej. Inspirace zde: http://kralovstvizen.cz/krasna-s-kokosovym-olejem/

  Zář 06, 2016
 • Obrázek uživatele Diana
  Diana (anonym)

  má clipy clipinhair.cz/502-clip-in-vlasovy-pas-43cm-rovny-stredne-hneda takže jsem si koupila vlasovou kosmetiku s arganovým olejem, abych posílila vlasy , aby vypadaly zdravě a svěže

  Říj 28, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama