Jak mít do léta nohy jako bohyně

S příchodem teplého počasí přišel čas vylovit v šatnících krátké sukýnky a otevřené boty. Po zimě byste si neměly zapomenout na důkladnou přípravu. Poradíme vám pár triků, se kterými budete mít do léta sexy nožky jako pravá bohyně.

Pedikúra je základ

A kde začít? Přece od podlahy, tedy od chodidel. Dobrá pedikúra je základ. Můžeme mít sebehezčí sandálky, ale nehezky upravené nohy celkový dojem dokážou akorát zkazit.  Během podzimu a zimy dostávají nohy pořádně zabrat. „Celý den chodíme v uzavřených botách a v teplých ponožkách, takže kůže nemůže dýchat, snadněji se zapaří či popraská,“ říká Veronika Sajdoková z CCC. Dobrý tip na to jak mít jemná a pěkná chodidla je domácí peeling. „Smíchejte mořskou sůl s olivovým olejem a naneste na chodidla, dobře promasírujte, smyjte a pak použijte opatrně pemzu, uvidíte, že nožky budou jako z alabastru. Nezapomeňte chodidla také namazat krémem, skvělá je klasická vazelína nebo kaštanový gel,“ dodává Veronika Sajdoková z CCC.  Samozřejmostí jsou také pečlivě upravené nehty.  

Dlouhodobá sladká depilace

K tomu, aby nohy vypadaly skvěle, je dnes už depilace samozřejmostí. Pokud chloupky rostou častěji, žiletku vyměňte za vosk. Vyzkoušejte např. epilaci cukrovou pastou. Jedná se o jeden z nešetrnějších způsobů depilace, při které se chloupky vytrhnou i s kořínky. Depilace cukrovou pastou je méně bolestivá než ta klasická. Chloupky po ní také méně zarůstají a nohy vydrží hladké až 5 týdnů. Cukrová pasta je skvělou volbou, pokud jedete na delší dovolenou. Aby byly nohy krásně jemné, použijte dva dny po depilaci kvalitní peeling nebo lufu, zabráníte tím i případnému zarůstání chloupků. Pokud máte na nohou nehezké žilky, vyzkoušejte tzv. punčochy ve spreji.  Ty rafinovaně zakryjí drobné nedostatky pleti. Jsou ideální především v letním období, kdy je nošení klasických punčocháčů nepříjemné.

Řekněte dost celulitidě!

Jedním ze strašáků léta bývá pro ženy celulitida. Pokud s ní už máte tu čest, nemazlete se s ní, a co nejefektivněji vyprovoďte nevzhledné ďolíčky pryč. Celulitidy se sice jen tak nezbavíte, ale můžete ji zmírnit například vhodnou stravou. Zapomeňte však na “zázračné“ krémy a gely, nejlepší je aktivní pohyb, kterým lze zbytečné hromadění tuku v podkoží zmírnit. Během cvičení se odplavují toxiny a snižuje se tím množství nevzhledných dolíčků. Vyzkoušejte třeba Expresku - 30minutové kruhové cvičení pro ženy.  Kruhový trénink je zaměřen na svaly kritických partií, jejichž pravidelným procvičováním docílíte výrazného úbytku celulitidy. „Celulitidy se nezbavíte za pár týdnů. Jedná se o dlouhou cestu, proto by se mělo začít cvičit co nejdříve,“ doplňuje Petr Kořínek, ředitel společnosti Expreska. Aby cvičení mělo efekt na zmírnění celulitidy, zkuste cvičit v kompresních punčochách. Na začátku to možná bude nezvyk, ale za chvilku o nich nebudete vědět. Cvičení také doplňujte účinnými lymfatickými masážemi. Přednost dávejte ale ruční masáží před strojovou.

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (8)

 • Obrázek uživatele Mirka
  Mirka (anonym)

  Že by reklama na Expresku? A nebo na cukrovou epilační pastu?

  Dub 17, 2013
 • Obrázek uživatele Koudy
  Koudy (anonym)

  Že by reklama na Expresku? A......nebo na CCC....:o)))

  Dub 17, 2013
 • Obrázek uživatele Laura
  Laura (anonym)

  nebo na nějaký geniální pás, lehneš si na něj a nohy bez námahy hubnou,,,,až jsem se zasnila

  Dub 17, 2013
 • Obrázek uživatele martexml@quick.cz
  martexml@quick.cz (anonym)

  chce to pravidelně a pořádně roztahovat a roztahovat...

  Dub 24, 2013
 • Obrázek uživatele !!!
  !!! (anonym)

  Vždyť stejně na nich nezáleží! Stejně se nakonec dají stranou!

  Dub 24, 2013
 • Obrázek uživatele Dana
  Dana (anonym)

  Já chlastám kvůli vyvalenejm vočím a tělu jak tank už od jedenácti let,neska vychlastám 3 flašky vína denně.

  Srp 25, 2013
 • Obrázek uživatele poeta
  poeta (anonym)

  Jak mit do leta nohy jako bohyne? Koupejte se kazdy den v konine. Budete pak smrdet tak ze si na vas plkne ptak.

  Zář 04, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama