Intimní hygiena

Péče o intimní partie by měla být co nejšetrnější. Přípravky obsahující chemické látky mohou dráždit sliznice, nadměrně je vysušovat a činit náchylnými k infekcím. Nejvhodnější variantou péče je používání čistě přírodních prostředků.

Mycí přípravky:

Mnohé přípravky, které obsahují bylinky a jsou určeny k ošetřování intimních partií mohou nadále přispívat k dráždění, pokud obsahují tenzidy (laurylsulfáty), které sliznice přesušují a další chemické látky (např. konzervanty).

Přípravky na bázi hydrofilních olejů, bez chemických konzervantů a bez tenzidů, jsou tím nejšetrnějším pro citlivé partie těla. Díky obsahu éterických olejů navíc chrání před výskytem infekcí.

Intima - Při pravidelném používání tento fyziologický přípravek je schopen zamezit pocitu svědění či pálení, které jsou častým následkem užívání nevhodných přípravků. Intima jemně a jemně a důkladně čistí sliznici pohlavních orgánů. Má desodorační účinky. Obsahuje směs kvalitních éterických olejů z protivirovým, protibakteriálním, protiplísňovým a protikvasinkovým účinkem. Udržuje rovnováhu symbiotické mikroflóry.

Intimset - Sada přípravků Intima a Intimus za zvláště výhodnou cenu pro partnery.

Hojivé balzámy a gely mohou pomoci při řešení rozličných potíží: svědění, suchosti, pálení sliznic, hemoroidech?

Intim-set - Unikátní složení balzámu (shea butter, jojobový olej,vitamíny A a E, éterické oleje - např. z modrého heřmánku, levandulový, z červeného tymiánu a z mrkvových semen) zaručuje ideální ošetření intimních partií těla. Intisan výborně udržuje jejich přirozenou mikroflóru. Obsah heřmánku dává balzámu jemnou vůni, hojivé a regenerační vlastnosti a schopnost tišit bolest. Využití Intisanu je velmi široké.

 

 • pomáhá zklidnit nepříjemné projevy při mykózách a plísňových onemocněních pohlavních orgánů
 • je vhodný k preventivnímu použití před návštěvou bazénu, koupaliště nebo sauny
 • má hojivé účinky při ošetření konečníku při drobném krvácení, způsobeném např. hemoroidy (při krvácení z konečníku je však vždy doporučeno vyhledat lékaře pro určení diagnózy)
 • lze využít jako lubrikační prostředek (vzhledem k obsahu oleje pozor při použití pánské ochrany!)
 • v těhotenství lze použít k pravidelné masáži hráze a prsních bradavek
 • po porodu má hojivé účinky při ošetření stehů

  Femigard gel - Initmní bylinný gel působící přírodními desinfekčními látkami na drobné záněty potních a mazových žlázek . Působící přírodními desinfekčními látkami na drobné záněty potních a mazových žlázek

  Hemorol - zklidňující prostředek při hemoroidech Obsahuje bioaktivní látky účinné při oštřování hemoroidů. Tradiční extrakt z dubové kůry s adstringentními účinky, extrakty z řebříčku a jitrocele zklidňují a rostlinné silice zklidňují a mají antimikrobiální účinky. Rostlinný tuk Karité zvláčňuje kůži a zvyšuje její ochranu. Použití: Několikrát denně v místě tvorby hemoroidů, vhodné jsou i sedací koupele v extraktu dubové kůry.

  Zdroj: www.001shop.cz - Krakovská 22, Praha 1 - možnost přímého nákupu bez předchozí internetové objednávky- Po-Pá 9 až 17.00.

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (12)

 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  Pro intimní hygienu doporučuji mýdlo obsahující houbu Reishi Gano Soap Gano Excel je vyrobeno kombinací extraktu Ganoderma Lucidum a kozího mléka, což Vám zajistí čistou, ošetřenou, hydratovanou a krásnou pokožku. Ganoderma lucidum (Ling-Zhi, REISHI Na první pohled nepříliš zajímavá houba tedy z pohledu praktického houbaře. Ovšem zdání klame, tato pěkná jakoby nalakovaná houba má fantastické léčivé schopnosti. Posiluje dosti významně imunitní systém, upravuje krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi, léčí revma, velmi účinná je proti migrénám a nespavosti a ocení ji především kardiaci a astmatici. Obsahuje rovněž polysacharidy s protinádorovými účinky, takže je i vhodná jakožto prevence proti rakovině. Plodnice nelze bohužel konzumovat přímo, protože jsou velmi tvrdé a dřevnaté konzistence. V medicíně, zvlášť v té čínské se tato houba využívá v podobě sirupů a tinktur. Vyrůstá z kořenů a pařezů listnáčů, vzácně i jehličnanů. V čínských nemocnicích podávají pacientům extrakt z houby ve formě sirupu jako součást léčby při nerůznějších onemocněních. MarieOlsakova"seznam.cz

  Dub 05, 2009
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  To není komentář, nale normální reklama. A zadarmo.

  Dub 05, 2009
 • Obrázek uživatele Lois
  Lois (anonym)

  Ano. A na víte tématech. Styďte se.

  Dub 05, 2009
 • Obrázek uživatele Carin
  Carin (anonym)

  Mě nejvíce pomohl Intim Pro od Pharma-future. Doporučil mi ho doktor a už mám po dlouhodobém problém :-)

  Zář 25, 2018
 • Obrázek uživatele aha
  aha (anonym)

  Mě nejvíce pomohl Intim Pro...Tobě pomůže všechno na všechno reklamko, viď.

  Zář 25, 2018
 • Obrázek uživatele moje žena
  moje žena (anonym)

  dbá hodně na intimní hygienu. Každý den se holí a sex bez mého oholení také nepřipadá v úvahu. Před sexem musím býát kvalitně umytý.I přesto že má tělísko tak jedině s kondomem. S kondomem mi ho i kouří a rukou jedině v rukavicich. Já ji mohu hladit také jen v rukavicích a lízat ji nemohu vůbec. Abych si užil alespon trochu té živočišnosti, tak ji kradu použité kalhotky. i to je ale slabé, jelikož si je mění 2x i 3x za den.

  Zář 25, 2018
 • Obrázek uživatele Lucie
  Lucie (anonym)

  Já kupuji intimní mycí gel s dubovou kůrou a jsem moc spokojená.

  Zář 07, 2019
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Já si teda na intimní hygienu potrpím hodně. Má docela problémy, věčně nějaké záněty, takže já musím mít opravdu kvalitní produkty. Nejvíc se mi osvědčila dubová kúra. Používala jsem ji již v porodnici při sprchování po porodu. A to mi tenkrát pomohla moc. Doporučuju https://herbalon.cz/produkt-dubova-kura/.

  Říj 29, 2022
 • Obrázek uživatele Terka
  Terka (anonym)

  Počkej, takže ten herbalon je teda vhodný i jako intimní hygiena bezprostředně po porodu? Poranění nevadí?

  Říj 31, 2022
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Ahoj holky, já dostala doporučení na Herbalon s dubovou kůrou po porodu od kamarádky právě kvůli poranění a úplně super. Škoda, že jsem o tom nevěděla už v porodnici. Fakt se toho neboj. Můžu jen doporučit https://herbalon.cz/produkt-dubova-kura/

  Lis 21, 2022
 • Obrázek uživatele Lída
  Lída (anonym)

  Já mám, co se týká intimní hygieny, nejlepší zkušenosti s Herbalonem s dubovou kůrou, který je výborný při hemeroidech nebo po porodu při poranění hráze. Tenkrát mi vážně hodně pomohl s oběma problémy.

  Pro 07, 2022
 • Obrázek uživatele Emil
  Emil (anonym)

  Mě kdysi vypravovala matka, že znala nějakou paní, kterou šestkrát vrátili z gynekologie kvůli hygieně. Stále přemýšlím, co si pod tím mám představit.

  Pro 08, 2022

Přidat komentář

Reklama

Reklama