Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Ideál ženské krásy diktuje burza

Vyplývá to z rešerší doktora Terryho Pettijohna, psychologa na univerzitě Mercyhurst v americkém státě Pennsylvánie. Doktor Pettijohn důkladně prozkoumal míry krásek z časopisů pro pány od roku 1960 po rok 2003, tedy za více, než čtyřicet let, a porovnal je s ekonomickou situací v té které době.

Z výsledků jasně vyplývá, že v dobách ekonomicky ne zrovna nejlepších, dávají pánové jednoznačně přednost dámám "ochranitelského" typu, tedy plnějších tvarů a mateřského vzezření. V dobách, kdy je ekonomika na vzestupu a na burze se daří, zdobí obálky časopisů krásky, jejichž míry jsou podstatně skromnější a modelky působí křehce a bezbranně. Jediné, co se podle výzkumu doktora Pettijohna nezměnilo, je požadovaný objem hrudníku. Jsou zkrátka věci, které burza neovlivní?

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Jo dobry ,celkem zajimava studie

  Srp 01, 2003
 • Obrázek uživatele jana
  jana (anonym)

  ještěže mi táhne na padesátku, dnešním holkám nezávidím. já vzhled už neřeším, připadne mi to ztráta času, neb čas rychle utíká a něco prostě změnit nejde

  Črv 24, 2011
 • Obrázek uživatele bába 1972
  bába 1972 (anonym)

  Zaujalo mě téma. Ale stejně myslím, že každý má svůj ideál krásy v hlavě - krize, nekrize. Vím, že je to od daného tématu, ale za sebe třeba mohu napsat, že nikdy se mi nelíbil Brad Pitt (jsem se musela podívat, jak se to vlastně píše). A to má být idol žen. Vyhrává/l ve všech možných soutěžích a já jen kroutila hlavou.

  Črv 24, 2011
 • Obrázek uživatele RnK
  RnK (anonym)

  Vývoj ženské krásy je řízen úplně jinak, odvíjí se od jiných než burzovních věcí a v podstatě se dá říct, že se pravidelně střídá.. http://www.eromag.cz/ideal-zenske-krasy-v-prubehu-dejin/

  Bře 12, 2015
 • Obrázek uživatele kraska dokonala
  kraska dokonala

  Myslim ze ja sem vzor dokonale damy,vim ze sem atraktivni a sexy

  Feb 11, 2017
 • Obrázek uživatele Waltr
  Waltr (anonym)

  Když zažívá společnost zlé časy, jsou v módě kypřejší tvary, pokud je konjunktura, mír atd. tak zas vedou spíše modelkovské typy.

  Feb 11, 2017
 • Obrázek uživatele Slůvě
  Slůvě (anonym)

  Sexuální vztahy pornografické průmyslové vidění ženy.

  Feb 11, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama