Reklama

Hojnost, lesk a barva našich vlasů

Příroda nevynalezla vlasy pro ozdobu, mají nás chránit před chladem a vlhkostí.

Kůže vlasaté části hlavy má proto bohatý systém zásobních kanálků pro různorodé živiny. Vlas je z 97 % složen z kreatinu, bílkoviny obsahující síru. Při jejím nedostatku je vlas tenký - kadeřník mnohdy pozná na první pohled, že jeho zákaznice trpí nedostatkem bílkovin. Strava bohatá na bílkoviny, jako maso, ryby, drůbež nebo sýry, je předpokladem hustých vlasů. Záleží však také na tom, aby přijaté živiny byly zpracovány a využity v metabolismu. A k tomu napomáhají ovoce, saláty, zelenina a celozrnné produkty. Již za několik týdnů se normalizuje stupeň okyselení v žaludeční šťávě a rovněž produkce enzymů štěpících bílkoviny v žaludku a ve střevech. Mnozí lidé tak mohou zvýšit zhodnocení bílkovin až o 40%. Žádoucím účinkem pro vlasy je dosáhnout, aby se polyaminy (nestravitelné molekuly bílkovin) nemohly dostat krví do kůže a do vlasaté části hlavy. Tvorba lupů ustupuje a také při česání zůstává méně vlasů v hřebeni.

Barva, je zcela jedno jaká, zda hnědá, černá, brunet, blond nebo zrzavá, zůstává ve vlasech déle a do vlasů se také vrací, když do stravy přidáme zinek. Tento stopový prvek bojuje proti koncentraci mědi, která se podílí na šedinách. Kdo má stravu chudou na zinek po dobu jednoho měsíce, zůstanou mu při každém rozčilení šedivé vlasy v celých chomáčích, protože došlo k vyčerpání i nejposlednějších rezerv zinku. Když se spolčí problémy a nedostatek zinku, jsou důsledkem chabé a málo odolné nervy na stres, podobně jak je tomu u šedivění a vypadání vlasů. Pro pigmentizaci a transport barvy do vlasů jsou nezbytné B-vitaminy - PABA, B6, kyselina listová a pantotenová. Kdo zcela zapomene na cukr a sladkostí a ráno si vezme ke snídani šálek mysli z obilí vlastními silami umletého (švýcarské pšenice, ovsa, ječmenu, žita, pšenice), zastaví šedivění a vrátí vlasům jejich původní barvu.

Za krásný lesk našich vlasů vděčíme síře, která je do vlasů vestavěna bílkovinami cysteinem a metioninem a propůjčuje jim ochranu proti vlhkosti. Nejlepší zkrášlovací kůru pro vlasy představují čtyři vejce týdně. 100 gramů žloutku obsahuje 165 miligramů nejčistší síry, která je z 91 % vázána na aminokyseliny cystein a metionin. Síra je ve formě třpytu rychle vtlačena do vlasů. Ostatně nestrachujte se před vejci. Při správné plnohodnotné stravě bez cukru a sladkostí snížíte cholesterol dříve, než byste ho zvýšili vejci!

zdroj: Klaus Oberbeil - Fit s vitamíny

Reklama

Reklama

Komentáře

markra (Út, 15. 4. 2003 - 12:04)
kde seženu nějaký šampon na padání vlasů a na citlivou pokožku,po šamponech z obchodu mě stále svědí hlava. prosím poraďte.
Věra (Pá, 27. 8. 2004 - 19:08)
Dobrý den chtěla bych se zeptat,jak na husté vlasy.Nevím jaký účes.A mám lupy.Můžete i napsat na tel.:- 604536524
Děkuji naschledanou.
Miluška (Po, 28. 2. 2005 - 13:02)
Dobrý den, chtěla bych poradit, jak mohu mít husté vlasy. Netoužím po objemu, ale po skutečné hustotě vlasů. Mám jemné mastící se vlasy. Existuje nějaký domácí recept či speciální kůra či šampon, po kterém se po pravidelném používání dostaví bohatost? Mockrát Vám děkuji.
Lenka (Ne, 18. 11. 2001 - 17:11)
Chraňte si, co nechcete ztratit

Asi 50%mužů a 30% žen trpí vypadáváním vlasů. Příčinou mohou být genetické dispozice, stres, nevyvážená strava nebo vnější vlivy. Vypadávání vlasů se může projevit již v mladém věku.

A zde je pomoc od odborníků,
phytobiogin - nabízíme vám dva produkty šampon a sérum phytobiogin pro nově pojaté ošetření
vypadávání vlasů.
Další informace najdete:

&lt www.mimastudio.com/page15.html &gt
katka (So, 25. 3. 2006 - 07:03)
mohl by mi nekdo poradit kdys mam husty vlasy abych zmensila jejich obem?
Jana (St, 6. 9. 2006 - 23:09)
Dobry den potrebuji rychle poradit.Mam cerstve dvoubarevny melir,ale slil se mi v nevzhlednou sedivou hrivu a za 3 tydny se vdavam.Muzu to napravit treba citronovou stavou.Prosim poradte
Helena (Čt, 7. 9. 2006 - 00:09)
Jano,jedine kadernice to muze zpravit.Jinak pro ostatni,vlasy jemne a slabe,nebo huste a tvrde mame vrozene.Proto Vam nic nepomuze to zmenit!Jemne vlasy jdou nejak natuzit a tvrde zmekcit.Ovsem vse ostatni co Vam slibuji vyrobci vlasove kosmetiky je nesmysl a vyhozovani penez.Kazdy si stezujeme na to,co mame.Smirte se i se svymi vlasy a budte spokojene,ze je vubec mate.
beatrice (Pá, 6. 7. 2007 - 17:07)
Je to opravdu o genetice. Já mám velice silné vlasy (takové dráty), ale nemám jich do počtu moc. Totéž platí o mém obočí - mám silné chloupky, ale pořídku. Řasy totéž - řídké silné. A všechen porost mi dost padá, ale protože nepociťuju žádný celkový úbytek, tak myslím, že mi to stejně intenzivně dorůstá. Brácha i matka mají totéž, takže to nemá cenu řešit.
Katka (So, 8. 9. 2007 - 22:09)
Někde jsem četla, že časté barvení vlasů může způsobovat rakovinu. Moje přirozená barva vlasů se mi moc nelíbí, nevíte o nějakém přirozeném, nejlépe přírodním a zdravém způsobu, jak dosáhnout jiné barvy? Děkujiiiiiiii :-)
David (Po, 10. 12. 2007 - 13:12)
V článku se píše: "Barva, je zcela jedno jaká, zda hnědá, černá, brunet, blond nebo zrzavá, zůstává ve vlasech déle a do vlasů se také vrací, když do stravy přidáme zinek. Tento stopový prvek bojuje proti koncentraci mědi, která se podílí na šedinách."

Jinde jsem našel že šedivění je naopak způsobeno nedostatkem mědi a zinek působí šedivění!!!

Co je tedy pravda?

Davemaster99"seznam.cz
Barbora (Pá, 6. 3. 2009 - 15:03)
Chtela bych zpatky moji prirodni barvu vlasu..jak toho dosahnu?....barvim si vlasy na tmavsi nez mam odrosty a chtela bych ted nejak umyt tu obarvenou cast.muzete mi poradit?dekuju
Reklama