Džíny mohou zkrášlovat, zeštíhlovat i léčit

Džíny tvoří po celém světě základ oblečení. Výrobci se je proto snaží stále inovovat a uvádějí na trh "kosmetické" džíny, které mají hydratovat pokožku nohou, antibakteriální džíny či džíny zlepšující krevní oběh a podporující hubnutí, napsala agentura AFP.

 V Paříži se na mezinárodním salonu Denim by Premiere vision sešly desítky výrobců džínů od Indie, přes Maroko po Itáli. Výrobci přijeli představit zákazníkům džíny pr?t-?-porter, jejich poslední inovace, ať už jde o nový, ekologičtější způsob výroby, nové barvy či nové nápady...

    Španělský výrobce Tavex vytvořil Denim therapy, džíny, které mají zlepšovat krevní oběh. “Na první pohled vypadají džíny docela normálně, ale v konečné úpravě jsme aplikovali biokeramické vlákno, které působí na infračervené záření lidského těla, stimuluje oběhový systém a posiluje tělesný metabolismus,“ vysvětluje ředitel marketingu této firmy David Bardin. Jde o materiál získaný z prášku vulkanického původu.

    “Zatím ještě nemáme rozsáhlejší lékařské studie, ale tento materiál používají někteří přední sportovci,“ dodává.

    Pro lepší krevní oběh a pocit pohodlí používá Tavex na některých džínech “bambusové uhlí“.

Španělská společnost rovněž začala vyrábět džíny s úpravou s použitím aloe vera k hydrataci pokožky.

    Jiní výrobci “nabízejí džíny s kofeinem, které masírují nohy a působí proti celulitidě“, uvádí módní expertka Pascaline Wilhelmová, která s pořádáním salonu pomáhá. “Otázka zní tak: mohou se kosmetické inovace přizpůsobit džínům?“ říká.

    Tavex zákazníkům zaručuje, že si džíny udrží do 20 vyprání svou hydratační schopnost a do 30 vyprání schopnost zlepšovat krevní oběh, vysvětluje David Bardin.

    Turecký výrobce Isko se pyšní tím, že vyrábí džíny, které pomáhají ženám nohy zeštíhlet. Některé jeho strečové džíny mají schopnost masírovat. “Ženy chtějí mít nohy delší, štíhlejší, hezčí hýždě. S našimi džínami to je možné, tukové polštářky zmizí,“ tvrdí šéf marketingu Iska Sultan Baykal. Ujišťuje, že džíny jsou pohodlné, jako “druhá kůže“ a že časem neztrácejí své tvary.

    Pokud jde o kosmetické džíny firmy Tavex, které představují zatím jen malou část průmyslové výroby, testují je jednotlivé značky v malých kolekcích. “Masový trh dosud tyto džíny nezná, ale spotřebitel je na ně velmi zvědavý,“ vysvětluje David Bardin.

    Pákistánský vystavovatel Soorty představil antibakteriální džíny, které nemusejí být učeny jen pro úzkostlivě čistotné zákazníky. “Na univerzitě nemají studenti čas, aby si své džíny prali. Antibakteriální džíny mohou nosit osm měsíců, aniž by je museli vyprat,“ uvádí zástupce firmy Levent Korkmazer.
    “Džíny zůstávají dlouho čisté, vůbec nepáchnou,“ zdůrazňuje a dodává, že za svůj čistý vzhled vděčí částicím stříbra.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Stan!
    Stan! (anonym)

    Blbe,máš pudeu a eště máš taky puostatu na uifle!

    Zář 10, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama