Domácí přírodní melír Johna Mastera

Jednoduchý recept na přírodní melír.

Vyluhujte dva sáčky heřmánkového čaje ve dvou hrncích vody, slejte a ochlaďte.

Poté přidejte čerstvou šťávu z vymačkaného citrónu. (Použijte šťávu nejméně ze dvou citrónů, pokud máte bohaté vlasy, pak i z více.)

Po umytí vlasy přelijte směsí a neoplachujte.

Slunce urychlí zesvětlovací proces, a pokud chcete brzy dosáhnout výsledků, připravte si směs do rozprašovače a použijte ji během opalování. Čím častěji vlasy postříkáte, tím více světlých proužků uvidíte.

Zdroj: Bio máma - zdravé dítě, nakladatelství Computer Press

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele věra
  věra (anonym)

  to se mi obarví celá hlava?

  Zář 12, 2010
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Melíry jsou stále IN a téměř každá nová kolekce účesů, kterou přináší přední světoví kadeřníci a vlasoví designéři melíry obsahuje. Já jsem měla vysněný účes, pro který jsem si nechala odbarvit část vlasů na blond. Bohužel mi to vlasy naprosto zničilo. :( Po různých ozdravných kůrách a podobných věcech jsem si po konzultaci nechala obarvit všechny vlasy na téměř černou barvu, s tím, že na mých vlasech není melír možný. Na internetu jsem objevila pramínky vlasů Clip In. Jedná se o pravé nebo syntetické vlasy na nenápadné sponce, která se dá snadno připevnit na vlastní vlasy. Lehce tak dosáhnete melíru, od přirozeného, po extravagantní barevné kombinace, podle toho, kolik pramínků Clip In a v jakých barvách použijete. Jsem s tímhle max. spokojená, vypadá to přirozeně, pramínky se dají sestřihat, natočit... Jsem ráda, že jsem tuto možnost objevila, přikládám odkaz. : http://www.redraven.cz/metalshop/clip-in-pricesek-blond-42

  Čer 05, 2011
 • Obrázek uživatele Magda
  Magda (anonym)

  má se to aplikovat na hlavu celou nebo jen na praminky ?

  Čer 07, 2011
 • Obrázek uživatele Pavla
  Pavla (anonym)

  To je otázka myšlená vážně? Překvapilo mě, že se někdo může domnívat, že si nanese všechen melír na hlavu po všech vlasech a vzniknou mu melíry samy od sebe. :) Jak by ta barva asi mohla vědět, že má udělat rovnoměrné proužky? :D

  Led 28, 2012
 • Obrázek uživatele H
  H (anonym)

  To je otázka myšlená...Pavlo, máš pravdu u běžného melíru. Ale tento je přírodní a vyšisují se pouze některé prameny nepravidelně-podle toho,jak se na ně dostane sluníčko! Proto tam píší, spejovat při opalování,aby se proces urychlil. Měla jsem to a samozřejmě ty prameny nejsou pravidelné.Jenže vypadají přirozeně!Za zkoušku nic nedáš, není to nijak razantní jako barvení.

  Led 28, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama