Dobré prokrvení kůže

Existuje zvláštní jev. Někteří lidé někdy vypadají jako šedá myš a jindy zase jejich obličej doslova září. Tito lidé považují většinu svých dní za jednotvárné, ale stane-li se něco, co je doslova probere, vypadá jejich obličej náhle mladě. Potkáte-li je například na nějakém "akčním" večírku nebo optimistické akci.

Je to způsobeno "hormony bdělosti a euforie" jako ACTH, beta-endophirin a noradrenalin. Jejich vlivem je pleť obličeje lépe prokrvena. Kromě efektu, kdy obličej jakoby "rozkvete", je to i předpoklad dobrého zásobování kožních buněk. Drobnými vlásečnicemi se transponují vitamíny, stopové prvky, aminokyseliny a ostatní živiny do kožních buněk. Tím se rozproudí látková výměna v obličeji. Dosáhnout lepšího prokrvení kůže je jednoduché, léky přírody působí chválabohu rychle.

Zpestřeme si život pozitivními zážitky a často konzumujme o potraviny, které způsobují prokrvení kůže: cibuli, česnek, papriku, fenykl, křen, ředkvičky, celer, ředkev, pepř.

Sprchujme se střídavě teplou a studenou vodou (a zakončeme studenou), hojně se pohybujme na čerstvém vzduchu (ideální je chlad), pravidelně cvičme. Pak bude nejen obličej, ale celé tělo prokrveno oživujícím způsobem.

Zdroj: Klaus Oberbeil - 100 tipů, jak omládnout, nakladatelství Computer press

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama