Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Cukr způsobuje stárnutí kůže

Kůže jako největší lidský orgán přesně vypovídá nejen o tom, jak žijeme, ale také jak se stravujeme. Cukry mohou na pleť působit z hlediska stárnutí kůže hůře než ležení na slunci.

Správné čištění pleti, její hydratace a výživné krémy patří k základům péče o pokožku. Výrazným faktorem, který ovlivňuje zdraví pokožky a prohlubování vrásek, je ale také životospráva. Pokud v jídelníčku převažují cukry, projeví se také na zhoršené kvalitě pleti. Kvůli nedostatečné výživě a nadbytku sladkostí totiž kůže ztrácí svou přirozenou elasticitu stejně jako při poškození sluncem či věkem. To současně nevede pouze ke stárnutí pleti, ale kůže je i suchá a náchylná k infekci. Vysoká hladina cukru v krvi navíc spouští uvolňování inzulínu, což přispívá k hormonálním výkyvům a nadměrné produkci mazu. Ten následně blokuje póry a vytváří akné.

Očista organismu pro lepší pleť
Zejména po zimním období se v našem těle ukládá velké množství toxinů, které mají nepříznivý vliv na naše zdraví i stav pokožky. Zbavit se těchto nepříznivých látek lze pomocí jarní očistné kúry. „Zevrubnou detoxikační dietu doporučuji jako léčebný proces především ženám trpícím předčasně stárnoucí pokožkou nebo akné. Pomáhá ale i lidem s dalšími nepříjemnými projevy unavené pleti. Pokožka totiž stárne také kvůli procesu zvanému glykace, kdy cukr  způsobuje zatvrdnutí a poškození kolagenových a elastických vláken. Na povrchu pokožky se pak začnou objevovat vrásky,“ vysvětluje doktor Tomáš Kampe ze společnosti LR Health & Beauty.

Fruktózový sirup vyměňte za nízko-sacharidovou stravu
Jarní detoxikace organismu spočívá především ve změně životosprávy. Z jídelníčku by tak měla vymizet káva, bílá mouka, sladké nápoje, průmyslově zpracované potraviny, tučná masa, alkohol, ale také mléčné výrobky. Poslední jmenované totiž obsahují laktózu, což je typ cukru. Pro kompletní očistu je jejich vyřazení nezbytné. Mezi problematické potraviny konzumované během detoxikačního období se mohou řadit i komplexní sacharidy. Patří mezi ně celozrnné výrobky a některé ovoce a zelenina, které se při trávení na cukry mění. Z tohoto důvodu je lepší se soustředit především na zeleninu salátovou a nízko-sacharidovou, z ovoce zařadit hlavně citrusy. Nezbytné je vyhýbat se polotovarům, které obsahují zpracované cukry. Skrývají se pod výrazy jako je sacharóza, glukóza, dextróza, maltóza či fruktózový kukuřičný sirup, který přispívá ke stárnutí pleti mnohem více než jiné typy cukrů. V potravinovém průmyslu je však často využíván, jelikož je levnější a prodlužuje současně trvanlivost potravin.

Pupínky po detoxikační kúře jsou pouze přechodné
Během dodržování detoxu je dobré jíst především libové maso, vejce či v případě vegetariánských forem stravování doplňovat proteiny prostřednictvím čočky, cizrny nebo fazolí. Nezbytné je samozřejmě doplňovat i dostatek tekutin ve formě čisté vody, případně zeleného či bylinkového čaje. Usazené nečistoty se následně začnou vyplavovat, během čehož občas dochází k přechodným nepříjemným reakcím. „Vlivem detoxikace se mohou na pleti objevit pupínky, které by však během čtrnácti dnů měly postupně vymizet. Neměly by vás však odradit, protože po dokončení detoxu se můžete těšit na zdravě vypadající, zářící pokožku. Ta je odměnou za správné fungování vnitřních orgánů, které kůži poskytují kompletní výživu,“ podotýká Kampe. V rámci detoxu by se měly do jídelníčku zařadit také vitaminy ze skupiny B, které mimo jiné vytváří kolagenová vlákna v kůži, jejichž správná funkce redukuje projevy stárnutí pokožky. Zdrojem těchto vitaminů je především kuřecí maso, ryby, játra, ořechy, květák nebo banány.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele MarcelaJan
  MarcelaJan (anonym)

  Dobrý den, maminka je celá nešťastná z toho, že prý začíná vypadat straře, přitom se na to vůbec necítí, je něco, co bych jí mohla pořídit?

  Zář 05, 2019
 • Obrázek uživatele Krita
  Krita (anonym)

  Dobrý den, proti stárnutí pokožky je výborný lykopen, je na přírodní bázi, což je taky plus.

  Zář 11, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama