Chraňte a respektujte svou citlivou pokožku: používejte ORGANYC

Ženy se během své menstruace nebo v období po porodu nevyhnou používání hygienických pomůcek a produktů, které přichází do přímého kontaktu s nejintimnější částí jejího těla. Společným problémem mnoha žen, je množství chemických látek v hygienických pomůckách, které denně používáme.

 „Každá dospělá žena se již setkala se svěděním, podrážením pokožky, s nerovnováhou v poševním prostředí nebo s vaginálními mykózami. Řada žen se potýká i s vleklými gynekologickými problémy. Ty pomůžeme eliminovat, pokud zamezíme pobytu ve vlhkém nebo těsném oblečení ze syntetických materiálů, dále zdravou stravou a dostatečnou, ale přiměřenou hygienou. Není ale příliš známo, že problémy mohou být způsobeny i používáním nevhodných hygienických pomůcek“, říká MUDr. Daniel Struppl PhD., gynekolog a porodník.

Řada běžných hygienických pomůcek je vyrobena z chemicky ošetřených syntetických materiálů v kombinaci s plastem, které zvyšují riziko podráždění pokožky a vzniku zdravotních problémů. Vrchní vrstva většiny vložek a tampónů je obvykle z polypropylenu nebo viskózy, uvnitř jsou jako sací složka absorpční pudry, které tekutinu mění na gel či celulózu. Spodní vrstvu tvoří plast, znemožňující pokožce dýchat a podporující vlhkost a množení bakterií. V neposlední řadě je bavlna použitá pro konvenční tampóny a vložky bělena chlórem, ze kterého se uvolňuje látka Dioxan. Opakované vystavování dioxinu podstatně zvyšuje riziko rakoviny. Způsobuje hormonální nerovnováhu, potlačuje činnost imunitních buněk, může být příčinou vývojových poruch, neplodnosti, spontánních potratů, poškození plodu apod. Dioxin má schopnost se shromažďovat v těle ženy, a to hlavně v tucích a mateřském mléce.

ORGANYC je první kompletní hygienická řada z bio bavlny pro ženy, matky a děti, poskytující potřebnou péči pro nejcitlivější pokožku. Jedná se o komplexní řadu menstruačních vložek a tamponů, kterou doplňují například odličovací tampóny, vlhké bavlněné ubrousky a mycí gel, taktéž v bio kvalitě. Vše je vyrobeno ze 100% bio bavlny a dalších ingrediencí, které pomáhají předcházet a zklidňovat podráždění pokožky.

 

Již 3 roky po sobě získal ORGANYC ocenění „Nejlepší přírodní produkt 2017“. Cena je udělována francouzským portálem “Bio ? la une“ a rozhoduje o ní 100členná porota spotřebitelů přírodních a ekologických produktů, kteří testovali jejich účinnost a funkce.

 

S ohledem na šetrnost a prokazatelnou účinnost jsou výrobky ORGANYC prodávané v lékárnách (například on-line www.drmax.cz nebo www.lekarna.cz), kde doplňují nabídku medikamentů ke zmírnění gynekologických potíží a specializovaných prodejnách. ORGANYC naleznete aktuálně i v nabídce on-line obchodu www.rohlik.cz.

 

Komerční sdělení

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama