
Růže je známa a užívána od dávnověku. Od nepaměti je hodnocena pro svou krásu, vůni a mnohé užitečné vlastnosti. Záznamy minulých civilizací dokládají, že růžový olej, okvětní lístky a extrakty byly používány do koupelí, parfémů, pleťových vod a medikamentů. Růže je opředena mnoha mýty a legendami. Říká se, že to byla císařovna Nurjehan, kdo objevil růžový olej. Dávno předtím však již byl používán růžový extrakt ve formě odvarů, výtažků a tinktur. Bylinkáři využívali růži na léčbu onemocnění uší, hrdla, dásní, trávicích potíží, menstruačních a psychických potíží. Vůně růže dokáže uklidňovat nervy a navozovat relaxaci. Nejdůležitější vlastností růže je její působení na kůži. Růže podporuje krevní oběh v pleti, posiluje kapiláry a stahuje póry.
Toto je důvod, proč je růžová voda považována za nejvíce známý osvěžovač pleti. Růžový extrakt a olej je přidáván do pleťových tonik a vod určených nejenom pro každodenní péči, ale zároveň i pro léčení rozličných kožních problémů.
Předností růže je to, že může být použita na všechny typy pleti včetně citlivé kůže, kožních zánětů a akné. Růžový extrakt je nejméně dráždivý ze všech přírodních extraktů. Pleťová voda mající za základ růži je vynikající pro zlepšení kožního povrchu a zredukování ucpaných pórů. Pomáhá též zklidnit kožní onemocnění a zabránit jejich šíření.
Pleťová voda s extrakty z růží má chladivý efekt a proto může být ideálním osvěžovačem pleti v horkém létě. Lze ji použít několikrát během dne pro odstranění nečistot, potu a mazu z povrchu kůže. Růžová pleťová voda je tak jemná, že ji lze použít i k omlazení očního okolí a pro zmírnění únavy očí. Bavlněné či vatové tampónky namočené do růžového tonika lze přiložit na oči. To navozuje relaxaci očí, mírní otoky a rozjasňují unavené oči.
Ve skutečnosti má růže velký význam pro potřeby moderního života.
Zdroj: Shahnaz Husain - The book of absolute beauty
Přidat komentář