Botox vrásky neničí

Omladit obličej pomocí injekcí botoxu se stalo módním hitem. Přesto vědci z Cornellovy univerzity v USA před jeho aplikací důrazně varují.

Během náročných testů totiž prokázali, že preparát vrásky neodstraňuje, ale naopak provokuje jejich vznik na dosud nedotčených místech.

"Jeho působením se svaly napnou a působí takříkajíc jako čerstvě vyžehlené. Jenže jsou zcela znehybněné a práci, kterou jinak vykonávají při reakci na běžné podněty, třeba při přivírání očí na prudkém slunci, přebírají svaly jiné," uvedli.

Podle amerických expertů však takovéto "náhradní" svaly nejsou na podobnou aktivitu stavěné a snadněji se opotřebují, což vede k rychlé tvorbě nových a neodstranitelných vrásek v netradičních obličejových partiích.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (12)

 • Obrázek uživatele Max
  Max (anonym)

  Strach a nebezpečí komplikací při použití v podstatě klobasováho jedu butulotoxínu, řeši přírodní kolagen.

  Bře 03, 2007
 • Obrázek uživatele Ludmila
  Ludmila (anonym)

  Horká novinka v oblasti přírodního kolagenu q 5-26 se jmenuje COLVITA. Lidově pilulka krásy a zdraví. Vice na http://obchudek.blog.cz

  Srp 18, 2007
 • Obrázek uživatele K.K.
  K.K. (anonym)

  Byla jsem dvakrát na poprvé super a na podruhé se mimika hýbala dal takže vyhozené peníze už do toho nejdu,lepší jsou výplně.

  Bře 06, 2009
 • Obrázek uživatele K.K.
  K.K. (anonym)

  Tělo si dělá protilátky ruku na srdce je to přece jenom"jed"

  Bře 06, 2009
 • Obrázek uživatele R.:-)
  R.:-) (anonym)

  Teda nevím, nevím...sice mám první injekci teprve 4 den, má se projevit údajně do týdne, ale asi taky krapet šidili, nic moc. Podle kamarádek vím, že byl účinek dřív. Asi vyhozený prachy.

  Kvě 03, 2009
 • Obrázek uživatele Jan Novák
  Jan Novák (anonym)

  botox je hnus! bojím se toho, že dopadnu jako třeba tady chudák havlovka... http://plebs.cz/bulvar/dagmar-havlova-to-prehnala-s-botoxem/

  Dub 18, 2011
 • Obrázek uživatele Magda
  Magda (anonym)

  botox je hnus! bojím se...Na to se budou asi lidi lišit v pohledu. Dle redaktorky vypadá na 58 let díky zákrokům dobře. Dle mého nepřirozeně a trochu jako ufo.

  Dub 18, 2011
 • Obrázek uživatele Danuš
  Danuš (anonym)

  Za mě je botox dobrá volba. Byla jsem již několikrát, a půjdu znovu. Dodává mi to sebevědomí. A výsledky určitě vidět jsou a je to bez řezání hlavně.

  Črv 10, 2017
 • Obrázek uživatele Koko
  Koko (anonym)

  Za mě taky, člověk to má hnedka hotové a není to inavazivní. Také chodím k Mudr. Páralové, vím, že si ji ženy vychvalují a rády se k ní vrací.

  Črv 18, 2017
 • Obrázek uživatele Lídia
  Lídia (anonym)

  Ano, klinika www.dermastar.cz je známá svoji kvalitou. Vím o více ženách, které jsou zde spokojené,

  Črv 19, 2017
 • Obrázek uživatele Andrea
  Andrea (anonym)

  A hlavně když jednou vypadáš po zákroku dobře, tak příště jdeš znovu, protože si na hladkou tvář zvykneš :)

  Lis 27, 2017
 • Obrázek uživatele Ája
  Ája (anonym)

  Tak botox je škodlivý a co taková mezoterapie, kdy vám napíchají tisíce jehel do tváře a teče vám krev jak na jatkách?Co na to pleť? Je pravdou, že botox vám znecitlivý určité svaly a když se smějete, musí někam ta mimika přecházet na svaly jiné. Rozhodně ale není špatný.

  Pro 09, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama