Bělení zubů pomocí laseru

Zdlouhavé bělení zubů, které obvykle trvá až 14 dní, urychlí metoda laserového záření. Stomatologický zákrok se jeho použitím zkrátí zhruba na 40 minut a výsledný účinek přetrvá až jeden rok. "Bělení se provádí pomocí nanesení bělícího prostředku na zuby a následného ozáření paprskem laseru," řekl novinářům ve Zlíně zubař Michal Preclík.

Kromě bělení zubů lze laser využít ve stomatologii také na odstranění různých výrůstků na dásních, k léčbě aftových onemocnění nebo bolestivých jizev.

Laserovým bělením zubů se odstraní zažloutnutá sklovina zubu. Zákrok se provádí na všechny zuby nebo jen na přední zuby, které jsou viditelné při mluvení či úsměvu. Preclík podotkl, že metoda nenarušuje zubní sklovinu, protože bělící prostředky neobsahují žádné abrazivní složky jako je tomu u různých bělících past.

Zlínští zubaři ošetřili touto metodou prvních 30 pacientů. Cena za úkon se odvíjí od počtu bělených zubů. "Cena jednoho čištěného zubu je přibližně 160 korun," uvedl Preclík. Zákrok je možné bez potíží několikrát opakovat.

Michaela Bradová - ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (11)

 • Obrázek uživatele Liska
  Liska (anonym)

  tuto metodu nemohou podstoupit, protoze je pro ne velice ale velice bolestiva

  Čer 05, 2003
 • Obrázek uživatele Jarka
  Jarka (anonym)

  Ahoj, ja nevím jak bělení laserem, ale já jsem vyzkoušela White Pearl na bělení zubů a pomohlo mi to velmi - šedé skvrny jsou úplně pryč. Mám dojem, že tady je víc: http://www.whitepearl.cz

  Bře 17, 2006
 • Obrázek uživatele roman
  roman (anonym)

  Liska neví co píše a Jarka bude dealerka.

  Dub 30, 2006
 • Obrázek uživatele ell
  ell (anonym)

  je bělení zubů laserem vážně bolestivé??

  Lis 23, 2006
 • Obrázek uživatele Roman
  Roman (anonym)

  Já dealer nejsem Romane a white Pýrl mi taky funguje skvěle :)

  Kvě 15, 2012
 • Obrázek uživatele Carien
  Carien

  Ahoj, před 14 dny jsem podstoupila bělení zubů laserem.Byla jsem upozorněna,že musím mít všechny zuby vlastní a ne moc plombované v přední části. Jsem tedy vyhovující kandidát. Bělení jsem dostala od manžela k narozeninám (koupil jej na slevomatu za 2.990,-), na oficiálních stránkách různých ordinací stojí tento zákrok od 7.500,- až 10.500,- tis. Samotná procedura nebolí a trvá cca 1-1,5 hod,ale večer a druhý den ráno mě zuby tak trnuly,že jsem si musela vzít prášek a i v následujících dnech jsem je měla hodně citlivé. Mám hezké,rovné zuby,ale bohužel přírodně zažloutlé, vybělení bylo patrné (cca o tři odstíny). Prý to vydrží tak 3-5 let,no nevím. Je pravda,že zuby jsou opravdu bělejší (ne bílé,ale to asi záleží na sklovině jednotlivých lidí). Rozhodně kdybych zaplatila 10 tis,tak bych výsledkem moc nadšená nebyla.

  Dub 20, 2013
 • Obrázek uživatele karlapav
  karlapav

  Tedy – musím říct, žed omácí bělení jsem porůznu zkusila a nikdy to nebylo takové, abych byla spokojená – nakonec jsem byla u hygienisty a krom toho, že jsem si nezničila zuby, tak jsem ještě získala fakt vybělení, jaké jsem chtěla – tady jsou k tomu články – http://www.stomapro.cz/cena-beleni-zubu/ a tady jak to přesně probíhá.. http://www.stomapro.cz/beleni-zubu-brno-praha/. Práce kvapná.. to radši fakt k profíkům

  Kvě 16, 2017
 • Obrázek uživatele Renata
  Renata (anonym)

  Jak je na tom domácí bělení ? Máte ho vyzkoušené ? Je bezpečné ? Ráda bych měla o trošku bělejší zuby, ale přemýšlím jestli zkusit bělící sadu na doma nebo si zajít k zubaři, kde mě docela odrazuje ta vysoká cena.

  Srp 14, 2021
 • Obrázek uživatele Vendula
  Vendula (anonym)

  No upřímně bych tolik peněz za bělení nedala vzhledem k tomu, že bělící sada stojí pár stovek a efekt je tam stejný ne li větší ;)

  Srp 31, 2021
 • Obrázek uživatele Linda
  Linda (anonym)

  Taky mám dobrou zkušenost se sadou white pearl, co mají na krásný úsměv. Chci si ještě koupit tu pastu, abych si odstín udržela co nejdýl.

  Říj 05, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama