Reklama

Barvení vlasů vyvolává rakovinu

Snaha zakrýt šediny nebo zvýraznit přirozenou barvu vlasů může být až životu nebezpečná. Vyplývá to alespoň z výsledků průzkumu, jejž uveřejnil německý časopis Ökotest. Při rozboru, jemuž vědci podrobili dvacet rudých a hnědých odstínů vlasového barviva, vyšlo najevo, že všechny obsahují aromatické rakovinotvorné aminy.

Ve většině z nich se nacházel jedovatý toluylendiamin, tedy látka, která mění dědičný kód bakterií a mimo jiné, jak se prokázalo u laboratorních krys, poškozuje nenarozené plody.

U člověka se projevuje hlavně zvýšeným výskytem zhoubného onemocnění močového měchýře. Vysvětlení je poměrně jednoduché. Otravné látky se nejjednodušeji dostávají do organismu prostřednictvím kůže nebo právě vlasů. Sice se zpracovávají a částečně vylučují močí, ale jejich zbytek se hromadí v měchýři, jejž poškozuje.

Podle odhadů se hrozba rakoviny, vyvolané zejména trvanlivými barvami, týká asi třetiny žen a desetiny mužů v průmyslově vyspělých zemích. Přitom se u příslušnic něžnějšího pohlaví, které tuto proceduru podstupují jedenkrát měsíčně po dobu deseti let, zvyšuje dvojnásobně, po patnácti letech se dokonce ztrojnásobuje.

Ještě hůře jsou na tom však kadeřnice, jimž po desetiletém působení v oboru hrozí až pětinásobné riziko.

Reklama

Zdroj: Plus

Přírodní barvy na vlasy můžete zakoupit na www.001shop.cz či přímo v kamenné prodejně Krakovksá 22, Praha 1 od Po do Pá mezi 9-17hod.

 

 

Reklama

Komentáře

NSK 124 (Čt, 29. 4. 2004 - 16:04)
Pokuď je ten to článek alespoň z poloviny pravdiví tak by se ženy (muži)nesměli skrášlovat ! A já věřím že ženy (muže) něco takového nezastaví před tím aby si barvili své většinou již prošedivělé vlásky ! To to je vše , ale je to jen můj názor !! NSK 124
Luca (Ne, 29. 10. 2006 - 15:10)
To co se tady pise je blbost!! Rakovina z barveni..jste na hlavu?? To je to same, jako bych mela dostat rakovinu z toho, že použivam penove tužidlo.... jeeee bože
Jana (Ne, 29. 10. 2006 - 16:10)
Souhlasím s Lucou! Totální blbost!!!!!!
Beyonce (Pá, 15. 12. 2006 - 12:12)
To nechápu to musí být nějaká blbost z vlasů rakovina.Přece vlasy se stříhají
Leni (Pá, 15. 12. 2006 - 12:12)
Zdravím všechny, bohužel jsem četla tentýž článek, jde o rakovinu lymfatických uzlin, ale my ženy se přece chceme zkrášlovat, ne být jako šedé myšky, ne?A ty barvy jsou už přece kvalitnější než byly, nebo ne?????Já chodím do sauny, tak to snad vypotím:))))))))))))))))
Iva (Pá, 15. 12. 2006 - 13:12)
Já zase celkem věřím tomu, že nebezpečné látky se mohou dostat do těla - přes kůži. Barva se patlá přece i na pokožku hlavy a při působení se tyto látky mohou dostat do těla. Prostě všeho s mírou. Ani si to neuvědomujeme, kolik výrobků chemického, kosmetického, farmatického je vyráběno z ropy a ta asi není našemu organizmu vlastní, že.
Evka (Pá, 15. 12. 2006 - 15:12)
V dnešní době by člověk nesmě l dělat a jíst nic, protože ve všem jsou chemikálie a bakterie a viry a záření, atd ... způsobující rakovinu.V létě by člověk nesměl na slunko, solárko by se mělu uplně zakázat, téměř všechny smažená jídla by se neměly objevit na trhu a tak bych mohla pokračovat.
Leni (Út, 26. 12. 2006 - 14:12)
Iva a Evka mají pravdu, ale s tou barvou, tak já nevím, je ještě HENNA, ta je super, ale je zase náročná časově, ted sem si právě dala zábal z henny a měla jsem ho na hlavě 2hodiny, a stejné je to s barvou na vlasy z henny. Ale je to tak fajné, voňavé, neštípe, neškrábe, je to fakt super, holky,tak aspoň někdy tu hennu na vlasy dejte, ono to obarví vlasy za delší dobu, a je to vůně všude kolem....snad doufám že bez chemie.....nebo s minimem chemie!Hezké svátky
Miška (Út, 16. 1. 2007 - 20:01)
Hezký den,prosim vas poradte mi,nedavno sem si obarvila vlasy.Mela to byt zariva blond ale u hlavy mam vlasy do zrzava a to se ke me vubec nehodi,je to hrozne neprirozene.Jsem od prirody tmavsi blondynka a rada bych to nejak vratila zpet,prosim vas,neznate nejaky nejsetrnejsi zpusob jak ziskat zpet svoji puvodni barvu:-(((??Jsem hrozne zoufala:-(( poradte prosim...
Reklama