Astrologická terapie drahokamy pro kontrolu stárnutí

Krása a péče o krásu přesahuje čas. Historie a legendy nám vypravují o kosmetických ingrediencích používaných v dávných dobách. V Indie jsou připomínány Mogulské královny, které oplývaly pověstnou přirozenou krásou a schopností svou krásu uchovávat a zvyšovat.

Historické záznamy podávají informace o látkách, které tyto královny používaly. Vůně, parfémy, oleje a též drahokamy a polodrahokamy byly pomocníky krásy. Je známo, že se na pleť používal prášek z perel, zatímco diamantový prach byl použit jako melír. Smaragdový, safírový a tyrkysový prášek dodával krásu očím v očních stínech. Černá linka na oči se vyráběha z kůry stromu, zatímco kůra ze stromu, jehož listy jsou červené, se využívala na rty a tváře. To bylo v dobách, kdy oční stíty, linky a tvářenky, jak je dnes známe, neexistovaly. Naplaveniny, obsahující cenné minerály, byly sbírány z tekoucích potoků, míchány s pižmovým olejem a oslím mlékem. Směs byla aplikována na obličej a tělo pro zkrášlení mýtických královen dávnověku.

Unikátní a revoluční novinka , kterou uvádí na trh princezna Shahnaz Husain -Astrologická terapie drahokamy pro kontrolu stárnutí - vychází z dávné historie. Na základě ajurvédy, jsou drahé kameny použity do hydratačních mlék, denních a nočních krémů a masek. Jedinečnou vlastností těchto vzácných ingrediencí je zachytávat vlhkost, odstraňovat toxíny, čistit a zpevňovat pleť. Tyto cenné receptury pomáhají pleti uchovat krásu a mladistvý vzhled. Jinými slovy, tyto produkty jsou jako elixíry mládí.

Podobně jako bylinky, jsou drahé kameny darem přírody k obnovení rovnováhy a nastolení harmonie těla, mysli a duše. Drahokamy představují ve skutečnosti zkrystalizované formy vlastností, které též existují v lidském těle. Každý vzácný kámen vyzařuje specifické záření, energii a barevnou vibraci a má refrakční index. Lidský organismus je tvořen sedmi barvami. Tyto barvy jsou uchovány i v drahokamech. Ve skutečnosti, každá buňka těla je tvořena sedmi kosmickými paprsky, které by měly existovat v harmonii. Praktické použití ukázalo, že každá tkáň těla reaguje odlišně na různé drahokamy.

Rozličných vlastností drahokamů se též využívá v astrologii. Nošení individuálního drahokamu je spojováno s vytvářením harmonie a zesilováním nebo zeslabováním vlivu určitých planet. Různé drahokamy jsou přiřazovány k odlišným měsícům v roce a jsou řízeny různými planetami.

 • Leden, únor, březen - smaragd
 • Duben a květen - diamant
 • Červen, červenec, srpen, září - safír
 • Říjen, listopad, prosinec - topaz

  V ajurvédě, jsou léčivé přípravky vyráběny z oxidovaných drahokamů nazývaných "bhasmas" nebo z tinktur. Proces výroby "bhasma" má drahokamy čistit. "Bhasmas" jsou považovány za nejvíce účinný způsob užívání drahých kamenů, protože takto vstupují hluboko do buňky. Takto jsou léčivé účinky nejsilnější. Tinktury z drahokamů jsou připravovány tak, že jsou drahokamy ponořeny do roztoku nebo do vody během sedmi dnů, během nichž sílí vibrace a vlastnosti drahokamů pronikají do roztoku. Voda s drahokamy může být též vystavena několik dní slunečním paprskům. Silné sluneční záření přenese vlastnosti drahokamů do vody.

  "Bhasmas", tinktury a drahokamové vody mohou být předepisovány k vnitřnímu i zevnímu užití. Ajurvéda používá tinktury či "bhasma" z jednotlivých drahokamů nebo z rozličných kombinací. Výrobky jsou výsledkem několikaletého výzkumu Shahnaz Herbals výzkumné a vývojové skupiny. Výzkum odhalil, že rozličné vlastnosti drahokamů ovlivňují svou energií procesy revitalizace a omlazování kůže. Byla též soustředěna pozornost na dobrou vstřebatelnost kůží. Přípravky jsou v takové formě, která zvyšuje schopnost kůže absorbovat drahé kameny. Zatímco drahokamy a polodrahokamy jsou darem přírody, řada kosmetiky obsahující vzácné kameny pro kontrolu stárnutí je jedinečným darem princezny Shahnaz Husain pro věčnou krásu.

  Smaragdy

  S zelenou barvou a ovládán Merkurem má smaragd velmi silné léčivé schopnosti. Je používán k regulaci nervového systému, podporuje detoxikaci a léčení. Dokáže vytvářet harmonii a rovnováhu. Smaragdové "bhasma" a tinktury byly používány v ajurvédě pro léčení kožních problémů způsobených stresem. Smaragd snižuje Pittu a Kaphu a nastoluje rovnováhu mezi třemi dóšami.

  Rubíny

  Rubíny se svojí růžovočervenou barvou jsou považovány za královny mezi drahými kameny. Jsou ovládány Sluncem a udržují vitalitu. V ajurvédě se rubíny používají k podpoře zdraví a hojení. Snižují Vatu a Kaphu. Posilují kůži, omlazují a zvyšují její krásu.

  Safíry

  Podle starobylé ajurvédy mají safíry uklidňovat mysl, navozovat relaxaci a snižovat stres. V ajurvédě se safírové prostředky užívaly pro zklidnění infekcí, zmírnění zánětů a senzitivity kůže. Pod vlivem Saturnu mají safíry obnovovat harmonii. Mají chladivý a hojivý efekt na kůži, nastolují acidobazickou rovnováhu.

  Topasy

  Pod vlivem Jupiteru mají topasy přinášet optimizmus a zlepšovat náladu. Topas ztělesňuje pravdu, že vypadat dobře a cítit se dobře jsou dvě strany jedné mince. V ajurvédě je topas užíván k snížení dóši Váta. Nadbytek Váty vede k skvrnité, suché a dehydratované kůži.

  Diamanty

  Diamanty pod vlivem Venuše jsou nejvíce ceněnnými drahými kameny. Jsou spojovány s věčnou láskou. Venuše je planetou lásky a krásy. Říká se, že " diamant je navždy". Dále se traduje, že dodává "pránu" neboli životní slu. Posiluje dlouhověkost. V péči o pleť je diamant užíván pro své silné protistárnoucí účinky. Pročisťuje pleť, posiluje její strukturu a pomáhá odddálit známky stárnutí. V ajurvédě je pouze diamantová bhasma (oxid) užívána pro léčení. Bhasma je před přípravou pečlivě čistěna.


  Zdroj: www.s-h.cz

 • Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
  Diskuze ke článku
  Přidat komentář

  Přidat komentář

  Reklama

  Reklama