Ajurvédská terapie lupů

Ajurvéda využívá při terapii lupů bylinky, které působí proti infekcím skalpu, vyrovnávají pH kůže, pomáhají odstranit chemické látka z pokožky, zamezují tvorbě lupů a celkově příznivě ovlivňují růst vlasů.

Ajurvédské receptury jsou prověřeny časem.

Základem ajurvédské terapie je pravidelnost. Výsledkem kúry není pouze vymizení lupů, ale i podpora růstu vlasů, posílení jejich struktury, regenerace chemicky zničených vlasů a zabránění padání vlasů.

Každý den se doporučuje vtírat do pokožky hlavy nemastné bylinné tonikum. Tonikum pokožku nedráždí a příjemně voní.

Mýt vlasy se doporučuje 2x týdně a vždy noc před mytím je vhodné do pokožky vetřít  vlasový olej  a hlavu zabalit do ručníku. Vlasy si pak umýt ráno šamponem proti lupům.

Kdo nemá rád olejnaté přípravky, může využít silných regeneračních bylinných vlasových masek.

Aby lupy nadobro vymizely, ajurvéda doporučuje i změny ve stravování - zařadit množství čerstvého ovoce, zeleniny, bílé jogurty, celozrnné obiloviny a dostatek vody. Omezit je třeba cukry, sůl, smažené výrobky a sycené perlivé nápoje.

Zdroj: Shahnaz Husain - The book of absolute beauty

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Luky
    Luky (anonym)

    Ani ajurveda neni magicka, pokud se nespravne urci PRICINA tvorby lupu. Jenom tehdy muzete lupy uspesne lecit.. Presne duvody, proc se delaji nejcasteji, jsme sepsali zde v MEGACLANKU o lupech - https://www.slimming.cz/lupy/

    Čer 28, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama