Ajurvédská terapie lupů

Ajurvéda využívá při terapii lupů bylinky, které působí proti infekcím skalpu, vyrovnávají pH kůže, pomáhají odstranit chemické látka z pokožky, zamezují tvorbě lupů a celkově příznivě ovlivňují růst vlasů.

Ajurvédské receptury jsou prověřeny časem.

Základem ajurvédské terapie je pravidelnost. Výsledkem kúry není pouze vymizení lupů, ale i podpora růstu vlasů, posílení jejich struktury, regenerace chemicky zničených vlasů a zabránění padání vlasů.

Každý den se doporučuje vtírat do pokožky hlavy nemastné bylinné tonikum Shatone. Tonikum pokožku nedráždí a příjemně voní.

Mýt vlasy se doporučuje 2x týdně a vždy noc před mytím je vhodné do pokožky vetřít ajurvédský vlasový olej Shalock a hlavu zabalit do ručníku. Vlasy si pak umýt ráno šamponem Shamla (pro suché vlasy) či Shahenna (pro mastné). V případě úporného výskytu lupů a svědění pokožky lze použít Nimbový šampon. U dlouhých vlasů je též vhodné ošetřit vlasy kondicionér Sharinse, který má též účinky proti tvorbě lupů.

Kdo nemá rád olejnaté přípravky, může využít silných regeneračních bylinných vlasových masek Shahair (obsahuje henu a proto dodává vlasům načervenalý odstín) či Shacare (nebarví). Tyto práškové masky se po smíchání s domácími produkty nanášejí na vlasy na 1 hodinu. Doporučení pro intenzivní kúru je nejprve 8 dní za sebou, pak 3x týdně, poté 2x a nakonec 1x týdně.

Aby lupy nadobro vymizely, ajurvéda doporučuje i změny ve stravování - zařadit množství čerstvého ovoce, zeleniny, bílé jogurty, celozrnné obiloviny a dostatek vody. Omezit je třeba cukry, sůl, smažené výrobky a sycené perlivé nápoje.


Zdroj: Shahnaz Husain - The book of absolute beauty

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Luky
    Luky (anonym)

    Ani ajurveda neni magicka, pokud se nespravne urci PRICINA tvorby lupu. Jenom tehdy muzete lupy uspesne lecit.. Presne duvody, proc se delaji nejcasteji, jsme sepsali zde v MEGACLANKU o lupech - https://www.slimming.cz/lupy/

    Čer 28, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama