Aby brýle slušely

Jak musí vypadat brýle, které se budou hodit k tvaru vašeho obličeje? Nesprávně volená obruba brýlí může vzhledu tváře uškodit, správné volená může naopak zakrýt drobnější nedostatky, zdůraznit typ.

Tak zvaná široká křídla zdůrazňují profil. Zvolte je tehdy, když máte pochybnosti o dokonalosti tvaru svého nosu nebo brady. Úzká křídla sluší jemnému profilu a drobné tváři.

Odstíny obrub by měly ladit s barvou pleti, vlasů a také šatů. Příliš tmavé odstíny zdrsňují tvář. Každé pleti a každým vlasům však sluší barva medu. Pozor na barevné obruby, musí být v dokonalém souladu s tím, co máte na sobě.

Při krátkozrakosti se zpravidla nosí brýle stále. Je třeba, abyste se nalíčila tak, že vytvoříte vkusné pozadí brýlím. U krátkozrakých skla zmenšují a zaoblují oko, neboť jsou uprostřed tenčí než na obvodě, čím více jste krátkozraká, tím je to patrnější. Znamená to líčit se tak, aby se zdálo oko větší a prodlužovalo se do strany. Je lépe vyvarovat se nenalíčených víček, rovněž světlých líčidel na víčkách, pastelových barev, bílé a odstínů perleťových a příliš zářivých, i když máte dlouhé a husté řasy. Vyvarujte se oční linky, která by začínala příliš blízko u nosu a končila krátce na vnější straně.

A nyní několik osvědčených rad, jaký volit tvar brýlí, aby vzhledově vyhovoval tvaru obličeje.

Oválný obličej:

Může nosit brýle s obroučkami různých tvarů. Ale pokud nejste právě nejmladší a nechcete-li se příliš odlišovat od ostatních, volte klasickou obrubu a měňte odstíny skel.

Kulatý obličej:

Nenoste maličké obruby a kulatá nebo oválná skla. Je třeba zmírnit boční partie stylu „boubelaté panenky“, setřít dojem udiveného děvčátka - po šestnácti letech už nesluší. Zvolte vzor o něco větší, než je váš obličej, s obrubou geometrickou, pravoúhelník s úhly ne příliš zaostřenými, nebo skla mandlového tvaru a se vzestupnou obrubou, abyste zvětšila výšku tváře a porušila zaoblené linie.

Trojúhelníkový obličej:

Jestliže chcete zdůraznit lícní kosti, zvolte tvar brýlí dosti velký a pravoúhlý. Pokud máte jemnou tvář s hustými zastřiženými kadeřemi, máte-li případně delší dlouhý nos, nenoste brýle, které sestupují příliš nízko do tváří.

Čtverhranný obličej

Vyloučit vše, co by jej zkracovalo nebo zvětšovalo- ostré úhly i příliš jemné obroučky. Vaše brýle musí být „důležité“, malé brýle by mohly být směšné. Horní okraj bude mít šikmý sklon, který zjemňuje tvář. Horní čára obruby má pokrývat obočí, aby vyvážila střední partii obličeje a zjemnila část spodní.

Zdroj: Jiří Toman - Jak vycházet s lidmi

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama