9 tipů proti rozšířeným pórům

Následujících 9 tipů pomáhá stahovat rozšířené póry a předcházet jejich vzniku.

1. Oplachujte si obličej studenou vodou. Studená voda zmenšuje póry.

2. Používejte jílovou masku: jílové masky odstraňují vodu a tuk z kůže a způsobují, že vaše póry vypadají menší. Doporučujeme Alassala marocký jíl Rhassoul 200g

3. Zkuste následující domácí obličejovou masku: smíchejte 2 celá vejce, čtyři polévkové lžíce cukru a pár kapek citronové šťávy. Natřete směs na tvář, počkejte 15 minut a pak opláchněte studenou vodou.

4. Vyzkoušejte ajurvédskou Proteinovou masku Shatex, která zpevňuje texturu pokožky a stahuje póry. Tato maska je vhodná zejména pro normální a mastnou pleť. Pro suchou pleť je ideální maska Shayouth ze vzácných rostlin.

5. Zkuste pleťová tonika: Pleťová tonika pomáhají odstranit maz a nadměrný lesk, předcházet akné a udržují stažené póry bez ucpání. Nejznámější pleťové tonikum je růžová pleťová voda. Doporučujeme Sharose - Adstringentní pleťové tonikum z růží.

6. Užívejte vitamín C: Vitamin C zvyšuje produkci kolagenu a elastinu v pleti.

7. Místo mechanického čištění pórů vymačkáváním, při kterém může dojít k narušení mikrosvalů udržujících stažené póry, vyzkoušejte šetrnou ajurvédskou hloubkovou metodu čištění pleti.

8. Vyzkoušejte měsíční kolagenovou kúru.

9. Používejte ochranné krycí krémy, které odstraňují nadměrný maz a matují póry. Ideální kombinace je Víceúčelový krém ShasilkSantalový ochranný krém Shabase. nejprve se nanese malé množství Shasilku a poté malé množství krému Shabase. Oba krémy je též možno smíchat na konečcích prstů a poté lehce nanést. Tato kombinace hydratuje, chrání před nadměrným vysušováním pleti a nepříznivými povětrnostními podmínkami, matuje a kryje.

Mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele kinskinikki
  kinskinikki (anonym)

  Úžasné jsou čisticí pásky na ucpané pŕy značky Purederm a jejich slupovací masky !

  Led 23, 2015
 • Obrázek uživatele gita
  gita (anonym)

  mně se tedy osvědčily pásky na nos, čelo a bradu od Purederm, také mají úžasné jednorázové masky (čistící s okurkou)a pak bahenní masky od Mincer spa professional . Obrovská výhoda je, že se prodávají v jednorázovém balení.

  Led 26, 2015
 • Obrázek uživatele ???
  ??? (anonym)

  A na prdeli to taky funguje? A co pupínky na prdeli?

  Led 26, 2015
 • Obrázek uživatele Monika
  Monika (anonym)

  Mám smíšenou pleť ,lehce problematickou s rozšířenými pory.Snažím se používat přírodní přípravky. Hodně mi pomáhá čistíci tonikum 2v1 od weledy.:)

  Zář 14, 2015
 • Obrázek uživatele Joudoslav
  Joudoslav (anonym)

  A na prdeli to taky funguje?...Ne prdeli ne.

  Kvě 19, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama