9 přírodních prostředků proti padání vlasů

Nemůžeme vždy vrátit zpět, co nám příroda nadělila. Pokud jsou všichni ve vaší rodině plešatí ve věku 50 let, možná bude velmi těžké změnit tento trend, ale pomocí těchto přírodních prostředků můžete zpomalit progresi vypadávání vlasů a udržet zdravé vlasy tak dlouho, jak je to možné.

 1. Zvyšte příjem bílkovin: bílkoviny jsou základním stavebním kamenem pro všechny tkáně v těle, včetně vlasů. Pokud nechcete jíst maso, ujistěte se, že jste získali dostatek kompletní bílkoviny přidáním luštěnin, celozrnných výrobků, quinoi a ořechů do vašeho jídelníčku. Jste-li masojedlík, libové kuřecí prsa jsou ideální způsob, jak získat bílkoviny.

 

 1. Užívejte B-Complex: Vitamíny skupiny B mají širokou škálu účinků v těle.  Zejména vitamín B3 zvyšuje průtok krve do pokožky hlavy. Užívání B-komplexu yajišťuje dostatek všech vitamínů B, které v organismu spolupracují.

 

 1. Regulujte hormony: Mnoho lidí, kteří začínají ztrácet vlasy brzy zjistí, že mají hormonální nerovnováhu. Máte-li další hormonální příznaky, podívejte se po přírodních doplňkcích pro hormonální regulaci a po potravinách, které podporují zdravé hladiny hormonů.

 

 1. Zvýšte příjem vitaminu A: Vitamin A je zásadní pro zdravé vlasy. Meyi potravinz bohaté na vitamin A patří listové zeleniny (kapusta), mrkev a vejce.

 

 1. Pijte více vody: Zůstat dostatečně hydratovaný je zásadní pro růst tkání a zdraví. Vlas sám se z velké části skládá z vody. 

 

 1. Přestaňte kouřit: Kouření snižuje krevní oběh, a to zahrnuje i prokrvení pokožky hlavy. 

 

 1. Byliny - Při pohledu na přírodní prostředky pro vypadávání vlasů, byliny patří mezi nejvíce vyhledávají řešení. Levandule, rozmarýn, tymián  a další bylinky prokazatelně pomáhají růstu vlasů a prevenci řídnutí nebo plešatění. Zkuste buď masáž esenciálním olejem do vlasů po umytí šamponem, nebo si můžete udělat bylinkový čaj. První možnost bude mít pravděpodobně větší přímý pozitivní vliv.

 

 1. Vitamin E - Vitamin E také podporuje krevní oběh v těle a pomáhá vytvářet nové cévy, což pomáhá podporovat růst vlasů. Otevřením kapsle vitamínu E a použitím olejíčku na vlasové folikuly můžete zabránit vypadávání vlasů a plešatění.

 

 1. Aromaterapie - použití éterických olejů, jako je levandule, zázvor, rozmarýn a pískavice na masáž hlavy také pomáhá při vypadáváním vlasů. 2 kapky esenciálního oleje mohou být smíchány s 15 ml (1 polévková lžíce) nosného oleje, jako je např. jojobový olej.

 

zdroj: Truththeory.com

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Mívala jsem vlasy slabé a řidší.. Začala jsem brát obyčejný BIOSIL (asi 60Kč) 1x denně 1 tebletu a asi po půl roce jsem zvýšila dávku na dvě tablety 1x denně což beru nadále. Vlasy mi zesílily a zhoustly, čehož si všimla nejen kadeřnice, ale i přátelé.. Není potřeba vyhazovat peníze za "zázraky"...

  Kvě 15, 2013
 • Obrázek uživatele Blbče
  Blbče (anonym)

  A co tvoje stará,co beue ona? Nii?

  Srp 28, 2013
 • Obrázek uživatele já
  já (anonym)

  pangamin 43 kč za měsíc

  Bře 05, 2014
 • Obrázek uživatele Olivie
  Olivie (anonym)

  nejvíc mně vlasy padaly po porodu. Bála sjem se, že zůstanu jako koleno. Když to po chvílce přestalo, nechala jsem si pak napojit klipy hotstyle a má je doted

  Led 16, 2021
 • Obrázek uživatele Mirka
  Mirka (anonym)

  nic nepomohlo. A stejně jsem si je pak nechala prodloužit

  Led 16, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama