Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

6 tipů, jak se vyvarovat jizev

Jizvy jsou obvyklým následkem poranění, úrazu, operace, akné, anebo neštovic. Často se za ně stydíme a zároveň nám ubírají na kráse a na sebevědomí. S odstraněním jizev bychom měli začít co nejdříve, aby se kůže co nejlépe zregenerovala a následky nebyly tolik viditelné. Na nic proto nečekejte a začněte ihned! Přinášíme vám několik tipů, jak postupovat při jejich odstranění.

1. Jednejte ihned!
Ať už máte čerstvou jizvu po akné nebo třeba po vyndání stehů, na nic nečekejte! Neustálým odkládáním návštěvy lékárny nebo svého dermatologa nikdy nic nevyřešíte, a hlavně si zaděláte na nehezkou „památku“.

2. Poraďte se s lékařem
Máte jizvu po operaci nebo třeba po úraze? Poraďte se s vaším ošetřujícím lékařem, on sám bude nejlépe vědět, jakou léčbu zvolit. V dnešní době můžete vybírat z řady léčebných procedur - od chirurgického zákroku, ošetření jizvy laserem, až po vybrání kvalitní masti či gelu.

3. Nepodceňujte domácí péči
Aby jizva zůstala hladká, pružná, odolná a mnohem méně zřetelná, je nutné o tkáň začít pečovat a léčit ji již ve chvíli, kdy se rána zacelí. Hlavní pravidlo zní: musíte udržovat kůži jemnou a vláčnou a pravidelně (i několikrát denně) ji mazat hojivou mastí či gelem.

4. Pozor na slunce!
Jizvu nevystavujte extrémním teplotám - mrazu ani horku - po dobu jednoho roku. Chraňte pokožku před UV zářením, které obsahují sluneční paprsky, pomocí opalovacích krémů s vysokým ochranným faktorem. Jizva bude už napořád choulostivější než její okolí. Spálí se daleko rychleji a na těle Vám tak ještě více vynikne. V létě raději na jizvu aplikujte vždy krém s vysokým UV faktorem, slunce totiž propouštějí na kůži i některé látky.

5. Masírujte!
Tlaková masáž slouží ke zlepšení pooperačního hojení jizvy - zlepšuje její prokrvení a pružnost. S prováděním této techniky se začíná, jakmile je rána zahojená. (1-2 týdny po odstranění stehů). Tlaková masáž se provádí pomocí bříška prstu, kterým masírujete jizvu a její okolí.  Prstem tlačíte na jednotlivá místa jizvy po dobu až 30 sekund (tlak by měl být tak velký, že nehtové lůžko na prstu zbledne). Počkejte několik sekund a pokračujte o kousek dál. Masáž je potřeba provádět s citem, bez nadměrného zatížení. Vyvarujte se přejíždění jizvy prstem, může dojít k poškození. Masáž můžete provádět i několikrát za den, ale kůži vždy před masáží dobře promastěte krémem či olejíčkem.

6. Jak na starší jizvu?
Pokud se k léčení jizvy přistoupí s velkým odstupem času anebo se vytvoří keloidní jizva, nabízí se ošetření laserem anebo plastickou operací. Laser účinně stimuluje buněčné procesy, jejichž výsledkem je efektivnější a rychlejší obnova, zlepšení vstřebávání životně důležitých živin pro regeneraci organismu, podpoření produkce kolagenu a ATP energie v kožních buňkách.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele Pavlína
  Pavlína (anonym)

  Mně doporučila lékařka na čerstvou jizvu mou vlastní plazmu a paráda. Zahojilo se to rychleji a jizva není skoro viditelná.

  Zář 01, 2017
 • Obrázek uživatele no
  no (anonym)

  jistě dealerko.

  Zář 01, 2017
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Aby nezustala viditelna jizva, tak ji to chce potirat kazdy den olejickem z vymackle kapsle vitaminu E (prirodni forma (D-alpha tocopherol) ). Staci pred tim trochu navlhcit vodou, aby se olejicek dobre rozetrel a vsakl.

  Zář 01, 2017
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Pokud už jizva je, doporučila bych laser. Jizva nezmizí úplně, ale dost jí to pomůže.

  Říj 03, 2017
 • Obrázek uživatele Patricie
  Patricie (anonym)

  Souhlasím s Jitkou, laser je na jizvy fajn řešení. Ještě mi dermatložka říkala, že je dobré PRP. Zkoušela kamarádka na jizvy po akné a byla spokojená.

  Říj 31, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama