5 tipů na jednoduché rituály pro krásné a zdravé vlasy

Tyto jednoduché rituály vám nezaberou déle než pět minut, suroviny můžete nalézt doma a jejichž výsledek vám doslova vyrazí dech.

Kávová sedlina pro oslnivý lesk

Přestože je klasická turecká káva již na ústupu, a moc lidí si ji doma nedělá, kávovou sedlinu najdete v každém klasickém kávovaru. Tu poté stačí smíchat s vodou a jemně vmasírovat na pokožku hlavy. Nebojte se zrníček, dostatečně silný proud je vymyje. Kávová sedlina navíc vlasy sama o sobě umyje, není třeba tedy poté znovu umývat šamponem. Pro regeneraci však můžete přidat vejce a med, vlasy budou jako znovuzrozené. V tom případě ovšem oplachujte pouze vlažnou vodou.

DIY suchý šampon pro královský objem

Dokonalého objemu lze sice dosáhnout správně zvoleným šamponem a úpravou vlasů, pokud vás však tíží čas, skvělým pomocníkem je i suchý šampon, který si během chvilky umícháte z ingrediencí, které máte doma. Pro blondýnky doporučujeme používat kukuřičný škrob nebo prášek pro přípravu vanilkového pudingu. Pro tmavovlásky doporučujeme přimíchat kakao. Směs poté jen aplikujte kosmetickým štětcem na pokožku hlavy, vlasy rozčešte, následně vytřete přebytky suchého šamponu ručníkem a znovu rozčešte. Nejen, že budete mít vlasy dvakrát tak objemnější, ale zároveň tím prodloužíte dobu mytí klidně i o tři dny.

Pravidelné kartáčování vlasů

Vlasy bychom měli česat denně, a to nejen kvůli estetice, ale také pro jejich zdraví a pro ochranu našeho odpadu. Správně zvolený kartáč navíc dokáže roznášet vlasové sébum po celé jejich délce, a tím vytváří přirozenou ochranu. Při koupi kartáče se zaměřte spíše na přírodní materiály, mezi ten nejúčinnější patří kartáč z kančích štětin.

Kokosový olej pro rozlétané vlasy

Trápí-li vás rozlétané a neposlušné vlasy, nezabývejte se mytím a následným foukáním. Jednoduše si do dlaní vetřete trochu kokosového oleje a vlasy několikrát mezi dlaněmi promněte. Dodáte jim tak požadovaný tvar, a navíc budou božsky vonět.

Pětiminutové masky na vlasy

Hydratující a vyživující masky na vlasy jsou v dnešní době již součástí pravidelného kosmetického rituály každé ženy. „Masky na vlasy bychom měli používat alespoň dvakrát týdně na konečky a délky vlasů, nikoli na pokožku hlavy,“ říká vlasová expertka kadeřnické kosmetiky Nouvelle Renáta Gacková. Podle ní lze jejich pravidelným používáním výrazně omezit mechanické poškození vlasů a předcházet třepení konečků.

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (8)

 • Obrázek uživatele Alena
  Alena (anonym)

  Používám kosmetiku bez chemických složek. Vlasy jsou krásně umyté a silné.

  Říj 21, 2018
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Jak se ta kosmetika jmenuje? Mám vlasy úplně bez života.

  Říj 24, 2018
 • Obrázek uživatele Alena
  Alena (anonym)

  Jak se ta kosmetika jmenuje?...Nevěř všemu, reklamama si něco málo vydělám, ale dej na recenze na Heuréce.

  Říj 25, 2018
 • Obrázek uživatele Alena
  Alena (anonym)

  Hristina ta mi vyhovuje asi nejvíce. Ale záleží na každém co chce používat.

  Říj 25, 2018
 • Obrázek uživatele hm
  hm (anonym)

  Mají tady být rituály, ale je tady samá reklama.Lidi vy snad neumíte ani diskutovat.

  Říj 25, 2018
 • Obrázek uživatele Nela
  Nela (anonym)

  něco na podporu růstu vlasů by bylo? Nebo nic není a jediné řešení je prodloužení vlasů klipama?

  Pro 28, 2020
 • Obrázek uživatele Františka
  Františka (anonym)

  taky mám klipy z clipinhair, takže si pravidelně dělám zábaly, masky na vlasy a obden si je umývám , aby vypadaly svěžo a hlavně aby voněly

  Pro 29, 2020
 • Obrázek uživatele Viola
  Viola (anonym)

  taky mám vlasy prodloužené klipami a pravidelně si dělám různé zábaly, abych měla krásné a zdravé vlasy

  Led 16, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama