10 populárních masek z ovoce a zeleniny pro zářivou pleť

Přinášíme několik masek, které můžete dopřát pleti z domácích surovin. Pro zlepšení konzistence lze přidat mouku z ovesných vloček.

Banány:  Banány působí jako přírodní čistící prostředek. Rozmixujte dobře zralé banány na kaši a aplikujte ji rovnoměrně na obličej a krk. Pokud máte akné, můžete přidat trochu medu nebo citronovou šťávy. Nechte působit 15-20 minut a pak opláchněte studenou vodou, osušte.

Rajčata: Rajčata jsou nejlepší pro mastnou pleť. Rajčata pomáhají odstranit jizvy a pupínky. Rozmačkejte rajče  a naneste dužinu rovnoměrně na obličej a krk. Nechte to na nějakou dobu. Při mytí semena rajčat působí jako peeling, takže smývejte krouživým pohybem.

Hrozny: Hrozny jsou dobré pro léčbu akné.  Rozmačkejte hrozny, abyste získali hladkou dužinu z ovoce. Použijte tuto pastu na obličej a krk. Nechte uschnout, poté smyjte studenou vodou a osušte.

Papája: Papaya poskytuje zářící pleť. Toto zázračné ovoce může odstranit snědost pokožky a  pokožku omlazuje. Použijte dužinu z dobře zralé papáji. Vmasírovávejte ji na obličej a krk po dobu15-20 minut. Po nějaké době smyjte studenou vodou a hned pocítíte rozdíl.

Okurka: Okurka je velmi dobrá pro suchý typ pleti. Ochlazuje kůži. Nastrouháme trochu okurky a vymačkáme z ní šťávu. Nyní naneseme šťávu na obličej a krk. Necháme působit nějakou dobu, než šťáva uschne. Omyjeme studenou vodou a osušíme. Do šťávy namočený kosmetický tamponek  může být použit jako maska očí. Uvolňuje oči.

Jahody: Jahody jsou prospěšné pro snědou a matnou kůži. Rozmačkejte jahody s trochou vody. Poté naneste dužinu rovnoměrně na obličej a krk, nechte působit nějakou dobu. Omyjte studenou vodou a osušte.

Kiwi: Kiwi je dobré pro odstranění snědosti a opálení.  Vezměte si dužinu z kiwi, přidejte lžíci jogurtu a dobře promíchejte. Poté použijte tuto směs na obličej a krk, nechte ji po dobu 20 minut. Smyjte ji studenou vodou a osušte.

Ovocné směsi: Působí tonizačně na pokožku. Dělají divy pro mastnou pleť. Do misky přidáme dužinu z různých druhů ovoce a dobře promícháme. Naneseme na obličej a krk, nacháme zaschnout a poté smyjeme.

Citronová šťáva: Citronová šťáva pomáhá při odstraňování skvrn a zabráňuje jejich vzniku . Přidejte trochu citrónové šťávy k medu a aplikovat jej. Omyjte po určité době .

Jablka: Jablečná maska napomáhá zjemnit vaši pokožk. Rozmačkejte několik kousků jablek do hladké pasty a  přidejte trochu medu.  Můžete tuto směs zchladit a poté nanést na obličej a krk. Po určité době opláchněte.  Získáte dětsky jemnou pokožku.

Zdroj: Healthybeautytips
 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Na xicht je taky dobrá plynová maska.

  Pro 31, 2013
 • Obrázek uživatele raw-rabbit
  raw-rabbit (anonym)

  Ještě tam mohli napsat avokádo - to je dobrý i na vlasy. Ale nejdůležitější je vnitřní výživa.

  Kvě 06, 2014
 • Obrázek uživatele alien
  alien (anonym)

  Pro zářivou pleť je nejlepší to ovoce a zeleninu sníst.

  Bře 06, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama