Základní pravidlo, jak získat husté a pevné vlasy - neničte je!

13.7.2015 00:01
Kosmetika

Jen málokdo z nás je od přírody obdařen pevnými a zdravými vlasy. A i když ano, tak barvy, laky, tužidla a všemožné gely, které dennodenně používáme, jen přispívají k jejich lámavosti a padání. Jak se s tímto problémem vypořádat jednou provždy?

Vlasy patří k jednomu z nejdůležitějších aspektů, které tvoří první dojem člověka. Starost o ně by měla být samozřejmá a neměly bychom ji podceňovat. Občas ale, ať děláme, co děláme, tak nám příroda prostě nepřeje. Pokud navíc často používáme fén, kulmu či žehličku na vlasy, nehezký porost je hned na světě. Zkuste se však držet následujících rad a při troše štěstí uspějete.

 Vyvarujte se častého používání elektronických pomocníků

Je přirozené, že do práce či na schůzku s partnerem chcete vypadat co nejlépe. Pokud to však jde, nepoužívejte fény a žehličky každý den. Ty mají za následek právě zničené konečky a jejich náprava většinou končí až u zručného kadeřníka, který vám je ostříhá. Pokud ale na použití fénu závisí vás život, nastavte si alespoň studený vzduch, který vlasy nespálí.

 Používejte kvalitní šampony a kondicionéry

Na vlasové kosmetice nešetřete. Vybírejte prověřené značky a dopřávejte vlasům pravidelné zábaly. Neškodí ani jednou za čas použít domácí vlasové masky.

 Noste pouze látkové doplňky do vlasů

A naopak dejte sbohem všemožným sponkám a gumičkám, které vlasy trhají. Nejen, že jejich aranžování je mnohdy bolestivé, ale dokážou napáchat neplechu nedozírných následků. Stejně tak používejte pouze kvalitní hřebeny, které vlasy tolik nelámou.

 Vyhněte se chemickému barvení

Pokud jste na barvení vlasů zvyklí, přejděte alespoň na mnohem přírodnější a levnější způsob, a to barvení henou. Vlasy se tolik nevysuší a i finální barva je mnohdy mnohem hezčí a působí přirozeněji než ta, jaké byste docílily s chemickými barvami z drogerie.

 Základním pravidlem, kterého byste se však měly držet, je minimalizovat chemické prostředky, nekvalitní šampony a vlasům dopřávat hydrataci, které docílíte kvalitními maskami a kondicionéry. I zde platí zlaté pravidlo, že přírodní produkty dokáží zázraky. Pokud budete o vaše vlasy pravidelně pečovat, již po několika málo týdnech můžete vidět první výsledky.

Související produkty

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Njn,dobre rady maji obvykle zpozdeni mel jsem uplne holou hlavu a nebyt toho...
Tarzan  |  2.9.2015 12:23

Příčinou předčasného šedivění vlasů je nedostatečná výživa....
Vladimír  |  22.12.2015 11:23

proti padání vlasů používám sérum a šampon capillus s kofeinem, je...
Bára  |  6.12.2016 11:24

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *