Vyživné krémy

30.5.2003 00:00
Kosmetika

Vyživující přípravky jsou obvykle krémy, které promazávají pleť. Pomáhají pleti udržet přirozenou vlhkost a učinit ji hebkou, hladkou a pružnou. Jedná se o kombinaci oleje a zvláčňovadla. Jelikož jejich funkcí je promazávat, jsou výživné krémy hutnější a bohatší než hydratační prostředky. Jsou vhodné pro typy pleti, kde je nedostatek přirozeného tuku.

Zralá, stárnoucí pleť, kde tukové žlázky povolily ve své aktivitě, potřebuje denní péči výživnými krémy.

Mastná pleť, která produkuje dostatek tuku, nemůže být vyživována bohatými výživnými krémy!

Nejvhodnější způsob, jak nanášet vyživující krémy, je nejprve pleť důkladně vyčistit a poté krém vmasírovat do pokožky. Takto se zlepší vstřebávání krému. Normálně kůže vstřebá vše, co může, během 20 minut. Ponechávání vyživujících krémů na obličeji delší dobu, nemá prakticky žádný význam. Naopak to může způsobovat ucpávání pórů a tvorbu černých teček. Jakmile je krém vstřebán, měl by být zbytek setřen vlhkým tampónkem. Krém by neměl být necháván přes noc!

Složky krémů vyvolávají v posledních letech velký zájem. Nejsou vyvíjeny pouze nové ingredience, nýbrž je i snaha eliminovat škodlivé substance. Bylo pozorováno, že chemické látky pronikají do spodních vrstev kůže a způsobují dráždivé reakce. Rostlinné složky na druhou stranu mají vlastnosti, které jsou výjimečně prospěšné kůži a také dokáží odstraňovat škodlivé vlivy. Byliny mají také terapeutickou hodnotu se zásadním významem pro zachovávání krásy a opětovné uzdravování kůže.

Mezi přírodními produkty, které mohou vyživovat kůži, se nacházejí prostředky nám dobře známé i jiné s exotickými jmény.

Mandlový extrakt je obvykle přidáván do výživných masek a krémů. Mandle s lanolinovým základem, jsou ideální pro výživu pokožky kolem očí.

Podobně jako mandle vyživují pleť i meruňky. Obsahují vitamín A, který udržuje kůži hebkou a bez vrásek.

Mnoho přírodních ingrediencí obsahuje vitamín E, který hojí jizevnatou tkáň, zjemňuje linie a obnovuje elasticitu kůže.

Dobrý výživný krém poskytuje pleti výživu a zlepšuje její přirozené funkce. Jako ideální se osvědčily výživné krémy, které obsahují extrakty ze zelí, mrkve, karotky a obilných klíčků. Karotka a obilné klíčky jsou bohaté na vitamín E. Karotka obsahuje též vitamín A a extrakt ze zelí je bohatý na cenné minerály, které mají omlazující efekt a ochraňují kůži.

Přírodní produkty jako med, mléko, jogurt a vajíčka jsou dokonalé zkrášlovací prostředky, jelikož vyživují kůži. Například vajíčko obsahuje lecitin, bílkoviny a fosfor.

Seznam druhů rostlin, užívaných v kosmetické péči, je velmi rozsáhlý. Některé jsou využívány od dávných časů - např. růže, levandule či jasmín. Tyto extrakty, podobně jako mnohé další, byly testovány časem. Jsou ideální pro mastnou a problematickou pleť. Pomáhají zlepšit její texturu a zdraví.

Podobně bylinky jako kostival, heřmánek a sezam, jsou-li přidány do výživných krémů nebo mléko, pomáhají zlepšit barvu a texturu pokožky. Kostival je vhodný pro citlivou pleť a pomáhá hojit podráždění. Heřmánkový olej přidávaný do výživných krémů, pomáhá vyhladit hrubou a drsnou pokožku.

Péče o pleť musí zlepšit zdraví kůže a pomoci jí správně plnit všechny její funkce. Zdravá pokožka má hladký povrch, rovnoměrnou barvu a je hebká na dotyk. Díky správné výživě se zlepší povrch, barva, krevní cirkulace a schopnost kožní absorpce.

Denní výživné krémy vhodné pro zralou pleť:
Barbara Cartland - krém z růží, medu a máty - vhodný i pro velmi citlivou pokožku
Shaglow - medový krém s antiseptickými vlastnostmi

Noční výživné krémy:
Shalife - kromě výživy pleti pomáhá i při hojení kožních vyrážek
Egyptian Lotus - působí i jako prevence vzniku pigmentových skvrn

Přípravky Shahnaz Herbals jsou k dostání též na adrese 001shop.cz - poradenské centrum, Krakovská 22, Praha 1 v pondělí až pátek od 10 do 19 hod. a v sobotu od 10 do 12 hod a v ordinaci lékařské kosmetiky. Zdroj: Ayurvédská indická kosmetika SHAHNAZ HERBAL - Shahnaz Husain's - Beauty book

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Snad to lidi nežerete, po tom se můžete jedině posrat! Je to celá...
..  |  1.7.2012 10:48

Nevím teda, jak to je s výživnými či nevýživnými krémy, sama mám...
Pavla  |  17.12.2014 17:58

Myslíte noční krém Aegis že? No, taky trpím na suchou pleť, tak jsem...
Lucie  |  21.12.2014 23:37

A jéje, další reklama. Po baobabovým oleji, ocuteinu a dalších...
ne  |  22.12.2014 09:29

Já bych ti doporučila od Saloosu Bio Karité. Je vysoce výživný a k...
D.  |  22.12.2014 09:58

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *