Vlasový laser

14.1.2000 00:00
Kosmetika

Vlasový laser se uplatňuje zejména při padání vlasů u žen. Tam, kde nezabírají vlasové vodičky a přípravky od dermatologa, vlasový laser po několika aplikacích nadměrné padání vlasů zpomalí a posléze úplně zastaví.

Hlavní indikací jsou vlasy poškozené barvením, trvalými ondulacemi a užíváváním nevhodné vlasové kosmetiky. Velmi dobře reagují vlasy žen, kde vypadávání nastává v důsledku stresu či po porodu a kojení.

Není však vyjímkou, že na vlasový laser chodí i ženy s bohatými krásnými vlasy, protože po aplikaci laseru vlasy ještě více zesílí a mnohem méně se mastí. Základem léčebného působení měkkého biostimulačního laseru je pozitivní ovlivnění buněk vlasového folikulu a vlasové papily , z nichž vlas vyrůstá.
Dochází k lepšímu prokrvení pokožky hlavy a k zlepšení výživy vlasových kořínků. Jedná se o léčebnou kůru, která je tvořena 10 až 18 aplikacemi . První aplikaci se provádí po dobu 5 minut čistého aplikačního času, další po dobu 10 až 20 minut . Jedna aplikace stojí cca 200 korun . Ve většině případů, zejména u žen, dochází přibližně po šesté aplikaci k výraznému snížení vypadávání vlasů. Po ukončení kůry začínají ve zvýšené míře růst zdravější a silnější vlasy.

Léčbu je vhodné doplnit potravinovými doplňky s vysokým obsahem minerálů a vitamínů jako jsou například sladkovodní řasy chlorella a spirulina. U zvýšeného vypadávání vlasů způsobeného poruchou štítné žlázy se osvědčilo užíváni homeopatického sirupu Gynex od firmy Energy, jenž mimo jiné bylinné složky obsahuje i řasu chaluhu bublinatou s vysokým obsahem jodu.

Během kůry vlasového laseru se doporučuje používat pouze čistě přírodní vlasovou kosmetiku, omezit používání laků, tužidel a vlasy nebarvit.

Autor: mk

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Prosím napište mi kde používají biostimulační laser¨, nejlépe na...
Michala  |  10.5.2007 17:19

No nevim, nekde jsem nasla informaci, ze je to nesmysl, ale pokud pomaha tak...
Pip  |  9.10.2007 16:32

ma yškublé vlasy,stalo se mi to při nehodě v práci,mam tam malou jakoby...
Kamil Oulehla  |  18.10.2007 17:41

prosim napiste mi jestli tuhle metodu delaji nekde na jizni morave a jestli...
katka  |  26.10.2007 14:57

prosim padaji my vlasy pri kazdym myti asi za stresu co my nato pomuze
monika  |  28.10.2008 16:55

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *