Speciální čočky odstraní vadu oka navždy

19.11.2003 00:00
Kosmetika

Kontaktní čočky, které ve Velké Británii natrvalo operativně implantují přímo do oka, odstraní vadu oka navždy. Operace trvající pár minut vyžaduje sice na několik dní vyřazení z běžného života, ale pacient po ní už nikdy nemusí spoléhat na brýle nebo konvenční kontaktní čočky. Britští oční lékaři slibují, že takto dokáží korigovat obě nejčastější oční vady, krátkozrakost a dalekozrakost.

Při operaci je postiženému pacientovi mezi jeho vlastní čočku a duhovku vložena tenká čočka s dioptriemi. Celá procedura trvá pouze neuvěřitelných třicet minut a za každé oko zaplatí zájemce v Británii v přepočtu čtyřicet šest tisíc korun.

Implantovatelné kontaktní čočky mohou pomoci i pacientům, kteří se potácejí téměř ve slepotě. Britští oftalmologové popisují případ muže, který se pomocí těchto čoček vrátil do normálního života a musel ze svých služeb propustit slepeckého psa. Muž středních let může dokonce řídit automobil a věnovat se své původní práci.

"Cena je opravdu vysoká, ale vzhledem k více než uspokojivým výsledkům je pořád příliš malá," míní výkonný ředitel společnosti Optimax Russell Ambrose. V některých zemích Evropy však podobné operace uskutečňovali oční lékaři ještě dříve než ve Spojeném království.

Zdroj: Plus

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

proč je to tak drahý?
Okulár  |  8.11.2007 19:28

Protože to jsou zloději.
Vousáč  |  9.11.2007 00:13

Protože to jsou zloději.
Vousáč  |  9.11.2007 00:13

tobe to prijde drahy? to mas necely dva tisice liber na jedno oko, to v UK...
dzs  |  28.1.2008 13:44

Dobrý den. Mé jméno je Hana Barešová a jsem studentka VOŠ sociálně...
Dotazník o zkušenostech rodičů s péčí o zrakově postižené dítě]  |  3.12.2008 19:07

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *