Přirozeně zdravé vlasy, pleť a nehty

12.9.2006 00:00
Kosmetika

Vzhled vlasů, pleti a nehtů je vnějším odrazem vnitřního zdraví, které závisí na výživných látkách v naší stravě.

Naštěstí přírodní vitamíny, minerály, bylinky a aminokyseliny zahrnují mnoho výživných faktorů vhodných a důležitých pro optimální péči o pleť a jsou dobrým základem  pro zdravé zkrášlovací kúry. Říká se, že nejjednodušší způsob, jak nastartovat zkrášlovací režim, znamená ujistit se, že pijete dostatečné množství vody. Voda hydratuje, napíná pokožku a zajišťuje, aby metabolismus fungoval efektivně. Pokud nemá pleť dostatek tekutiny, vypadá starší. Navíc se vyskytují bolesti hlavy, nedostatečná koncentrace a pomalu pracující metabolismus.
Dobrá dieta s dostatkem kompletních bílkovin, organického ovoce a zeleniny, luštěnin, celozrnných obiloviny, ořechů a semen poskytuje množství živin pro vysněný oslňující vzhled.
Vlasy, kůže a nehty jsou tvořeny pojivovou tkání. Tato tkáň se skládá především z kolagenu a keratinu, což jsou silné vláknité proteiny. Jisté živiny jsou nezbytné pro tvorbu těchto proteinů, proto jejich dostatečné zásoby poskytují základ pro zlepšení kvality vlasů, kůže a nehtů.
Stavební živiny pro kolagen a kreatin zahrnují síru, antioxidanty (zejména vitamín C) a zinek. MSM (methyl-sulfonyl-methan) je organická sloučenina síry, která pokud je užívána vnitřně, může značně podpořit sílu vlasů, tvrdost nehtů a vláčnost pleti. Aminokyseliny prolin a lysin a minerál křemík jsou též zásadní pro syntézu kolagenu a tvorbu pojivových tkání.
Esenciální mastné kyseliny, zinek a vitamíny B též pomáhají posilnit nehty.
Měď hraje roli v produkci kožního  pigmentu- melaninu. Nedostatek mědi může způsobit  předčasné šedivění a depigmentaci pleti.

Přírodní podpora pro vaše nehty:
Abyste obnovili barvu a strukturu křehkých, žlutých nehtů, smíchejte stejné množství medu, avokádového oleje, vaječný žloutek a špetku soli. Vtírejte tuto směs do nehtů a okolní kůžičky každý den. Při  každé příležitosti nechte působit půl hodiny a poté smyjte vodou. Pro posilnění nehtů je zkuste namáčet 20 minut denně do teplého olivového oleje nebo ovocného octa.

Přírodní podpora pro vaši pleť:
Provádějte pravidelnou péči o pleť kvalitními prostředky
Chraňte pleť před škodlivými vlivy slunečního záření
Přestaňte kouřit. Nic neurychluje víc stárnutí pokožky než kouření
Zredukujte vrásky pomocí diety s vysokou hodnotou antioxidantů. Ta zahrnuje brusinky, borůvky, jahody, špenát, alfalfa výhonky a kapustu.

Přírodní podpora pro vaše vlasy:
Vyhýbejte se náročným dietám, které stresují organismus.  Mohou vést k matným vlasům bez života.
Zvyšte konzumaci esenciálních mastných kyselin. Zdravé vlasy potřebují kombinaci Omega 3, 6 a 9 mastných kyselin. Existuje plno kvalitních olejů a potravinových doplňků s obsahem těchto kyselin.
Pijte dostatečné množství vody pro hydrataci skalpu, vlasových folikulů a zajištění správné krevní cirkulace.

Zdroj: Health store news: Natural beauty

Související produkty

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

obličej pletovou kosmetiku od Alciny,která mi krásně plet zjemní,už od...
A na  |  16.11.2012 14:19

Taky používám donnu hair, chtěla jsem hlavně ty šperky, líbily se mi....
Bára  |  23.11.2012 15:31

Omlouvam se,ze vkladam do teto rubriky,ale chci,aby tento odkaz cetlo co...
dancas  |  7.3.2013 10:56

Vlasy i nechty potřebují keratin, takže nějakou výživu s keratinem. Na...
Jitulina82  |  16.3.2014 11:10

To tady budeš tapetovat svou reklamou celý den, dealerko?
v  |  16.3.2014 11:10

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *