Příčiny nadměrného padání vlasů

20.4.2018 00:01
Kosmetika

Nadměrné vypadávání vlasů je jedním z nejčastějších problémů s vlasy, se kterými se muži a ženy potýkají. Většinou za touto lapálií však vězí nekvalitní strava a nesprávná životospráva. Nikoli genetika, jak je mnohdy mylně uváděno. Přiblížíme vám nejčastější příčiny, a jak se jim lze bránit.

Nesprávná kosmetika

Nevhodně zvolená kosmetika stojí za většinou problémů s vlasy. A ani u vypadávání vlasů nelze tento fakt pominout. Volte proto takový šampon, který vlasy šetrně myje, a přitom o ně pečuje a vyživuje je.

Nedostatek vitaminů a minerálů

Vlasové papily zásobující vlasy živinami citlivě reagují na jakékoli změny, které se v těle dějí. Při nedostatku určitých vitaminů a minerálních látek tak vlasy slábnou, lámou se a padají. Vlasy totiž ke svému růstu potřebují dostatečný přísun vápníku, křemíku, hořčíku a vitaminu B. Tento problém tak mohou zažívat ve velké míře i vegetariáni, kteří do stravy nezařazují dostatek bílkovin. Uzpůsobte svůj jídelníček tak, aby obsahoval opravdu veškeré důležité látky.

Přílišná zátěž

Přílišná fyzická a psychická zátěž stojí za nadměrným vypadáváním vlasů častěji, než byste si mysleli. Vlasům nesvědčí ani užívání léků, stres a hektický způsob života. Pamatujte na to, že vlasy a pokožka jsou jen odrazem vaší celkové kondice a vypadají podle toho, jak se cítíte.

Nevhodný účes

Na mechanické poškození jsou samozřejmě daleko náchylnější dlouhé vlasy. Poškození je tak způsobeno zejména tenkými gumičkami, příliš těsnými culíky a copy, nejrůznějšími sponami a pinetkami. Pokud jste zvyklí nosit vlasy svázané, volte volnější culík a látkové širší gumičky či stuhy. Problému nepomáhá ani časté vysoušení a žehlení, které narušuje vlasovou pokožku. Zkuste proto omezit úpravu vlasů vysokými teplotami a jednou za čas nechte hřívu jen tak volně uschnout.

Hormonální změny

Tento problém trápí zejména ženy, a to hlavně v období těhotenství a těsně po porodu. Vlasy však mohou nadměrně vypadávat i při změně či vysazení antikoncepce a v období menopauzy. Tehdy je pokožka hlavy hůře prokrvená, a to má vliv na kvalitu vlasů. Tento problém však lze řešit nejrůznějšími doplňky stravy.

 

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Poslušně hlásím, že padání vlasů zapříčiňuje duševní pohnutí v...
!  |  16.7.2018 15:29

Ahoj, já začala na nadměrné padání vlasů používat přípravek BARNYS...
Kikinka Svobodna  |  17.7.2018 14:09

na kapsu dealera.
Působí velmi dobře  |  17.7.2018 14:13

Hlavni duvod vypadavani vlasu jsou geny.
Ucitel  |  17.7.2018 14:54

Ahoj, nekolik pricin jsme sepsali i na blogu zde -...
Luky  |  19.7.2018 12:02

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *