Příčiny mastné pleti

19.4.2011 00:00
Kosmetika

Lesklé čelo, lesklý nos trápí mnoho nejen mladých lidí. Co je příčinou nadměrné tvorby kožního tuku?

Příčin mastné pleti může být více:

1)      Nadměrné množství nekvalitních živočišných tuků v potravě -fastfoodové strava, smažené výrobky, tučné sýry, salámy...

2)      Nedostatk vitamínů B. O vitamíny skupiny B tělo ochuzeje psychický i fyzický stres, konzumace bílého pečiva, rafinovaného cukru či alkoholu.

3)      Mytí pleti nevhodnými kosmetickými prostředky se silným odmašťujícím efektem.  Saponáty v kosmetických přípravcích způsobí, že pleť je silně odmaštěna. Na to po chvíli reagují mazové žlázky přes zpětnou vazbu ještě větší produkcí mazu a čelo se za nějakou dobu po umytí opět leskne. Po letech se může nadměrná činnost mazových žlázek vyčerpat a pleť začně být naopak přesušená. Saponáty jsou v kosmetických přípravcích označeny jako Natrium-lauryl-sulfát, natrium-laureth-sulfát, sodium-lauryl-sulfát, sodium -laureth-sulfát či zkratkami NaLS, SLS. Podobným negativním způsobem působí na pleť i obsah alkoholu v kosmetických přípravcích.

4)      Používaní nevhodných výživných a nočních krémů v mladém věku.

Pomoc při mastné pleti:

1)      Konzumovat především kvalitní rostlinné tuky.

2)      Doplnit nedostatek vitamínů B. B vitamíny jsou obsaženy ve vajíčkách,  celozrnném pečivu, celozrnné rýži, obilných kličcích, avokádu, fazolích, masu a mléčných výrobcích.

3)      Na mytí obličeje používat kosmetické přípravky bez obsahu saponátů a alkoholu. Např. Hydrofilní olej santalový je ideálním přípravkem pro mytí mastné pleti. Stačí nanést kapku oleje na navlhčený obličej. Vytvoří se jemná emulze, která důkladně obličej umyje, ale nepřesuší. Nedochází tak k paradoxnímu dráždění mazových žlázek k produkci mazu. Navíc santal  časem harmonizuje nadměrnou produkci mazu. Dalším ideálním přípravkem je  ajurvédký Shamoon - Santalové čistící mléko, které se též nanáší na navlhčený obličej či pomocí navlhčených prstů.

4)      Mladá pleť potřebuje pouze hydrataci a ochranu před škodlivými  zevnímivlivy. To poskytuje např. Regenerační krém tea tree či Shasilk - víceúčelový krém, který je možno ještě kombinovat s Shabase- Santalový ochranný krycí krém, jenž důkladně matuje mastná místa. Krémy se nanášejí ve velmi malém množství. Jde o stimulaci pleti.

Autor: mk

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

No je to priserne, ten sliz na xichtu, taky to mam, jakoby mne nekdo poleval...
Kefalin  |  2.5.2011 23:48

je zajimave, ze jsem vegetarianka, jim zdrave, zadne tucne a nic takoveho, a...
natalie  |  8.5.2014 23:06

je zajimave, ze jsem vegetarianka, jim zdrave, zadne tucne a nic takoveho, a...
natalie  |  8.5.2014 23:06

tohle přesně jsem chtěla napsat i já. Snažím se žít zdravě, je mi 35...
Natálko,  |  9.5.2014 09:05

Mastnou plet resim s pripravky Natura. A to Natura 24 krem pro mastnou plet a...
Katrina  |  19.4.2017 10:06

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *