Postup ošetření marockým jílem Rhassoul

28.5.2015 00:01
Kosmetika

Tento jíl bohatý na křemík, hořčík, vápník a draslík je získáván z jediného známého ložiska, které se nachází v Maroku v blízkosti města Fez. Respektuje přirozené, ochranné lipidy na pokožce a vlasech a nedráždí mazové žlázy. Tento jíl je skvělý přírodní detoxikační, čistící a zjemňující pomocník. Prostě Alassala Rhassoul jíl!

Rhassoul je přírodní minerální jíl používaný po století marockými ženami jako pěstící prostředek na vlasy a pokožku. Tento jíl bohatý na křemík, hořčík, vápník a draslík je získáván z jediného známého ložiska, které se nachází v Maroku v blízkosti města Fez.

V Maroku je Rhassoul nedílnou součástí Hammamu a je tradičně nabízen mladým nevěstám. Rhassoul poskytuje tu nejjemnější péči: na rozdíl od mýdel a šamponů, Rhassoul neobsahuje žádné povrchově aktivní látky a čistí tím, že absorbuje nečistoty a přebytečný olej. Tento jemný scrub respektuje přirozené, ochranné lipidy na pokožce a vlasech a nedráždí mazové žlázy. Tento jíl je skvělý přírodní detoxikační, čistící a zjemňující pomocník.

Výsledky jednoho použití marockého jílu:

o Snížení vysušení pleti o 79%

o Zlepšení čistoty pleti o 68%

o Zpevnění o 24%

o Zlepšení povrchu pleti o 106%

o Odstranění povrchového mazu, mazu vnitřního i kolem komedonů

Návod přípravy a aplikace:

Pleťová maska

Rozmíchejte 20g (jednu polévkovou lžíci) Rhassoul Clay v misce s dostatečným množstvím vody k vytvoření hladké pasty. Doporučujeme postupně přidávat menší množství vody a několik kapek Alassala arganového oleje. Přibližně 3 - 4 minuty necháme vytvořenou konzistenci v klidu, aby se voda dobře absorbovala a veškeré složky se dostatečně propojily. Poté naneseme na suchou tvář. Vyhneme se oblasti kolem očí a necháme přibližně 7-10 minut působit. Další možností určení doby působení je do té chvíle, dokud Vás pokožka na tváři nebude stahovat. V ten moment je potřeba pleť opláchnout teplou vodou. Může dojít k lehkému začervenání pokožky, ale to je způsobeno prokrvením a procesem čištění. Na takto ošetřenou pleť jílem je vhodné nanést pár kapek Alassala arganového oleje. Ihned pocítíte dokonalou absorpci do pokožky. Buňky tak dostanou veškerou výživu a regeneraci tou nejlepší cestou tedy po jejich vyčištění.  

Maska na vlasy

Pro krátké až středně dlouhé vlasy rozmíchejte 50g Rhassoul Clay (asi 2-3 polévkové lžíce nebo více, pokud jsou vaše vlasy dlouhé) s dostatečným množstvím vody k vytvoření hladké pasty. Opět je možné přidat několik kapek Alassala arganového oleje. Dále postupujte následovně: naneste do vlhkých vlasů a vmasírujte až do pokožky hlavy. Aktivuje se tak proces oživení neaktivních cibulek a kořínků vlasů. Nechte působit po dobu 10 až 20 minut. Poté důkladně opláchněte. Doporučujeme použít náš Alassala Argan Oil šampón a kondicionér pro konečnou fázi ošetření Vašich vlasů. Jíl dokáže otevřít vlasové póry a zbavit je dnes celkem velmi rozšířených složek parabenů a silikonů, které jsou obsaženy v přípravcích běžně dostupných v drogerii. Vlasy vysušte ručníkem do sucha a pročešte hřebenem.

Zábal celého těla

Rozmíchejte dostatek Rhassoul Clay s přiměřeným množstvím vody k vytvoření hladké pasty, přidejte několik kapek Alassala arganového oleje a potom ho naneste na celé tělo. Nechte působit několik minut a poté opláchněte. Pokožku zanechává hladkou a sametovou. Je možné využít také při proceduře tzv. BODY WRAPS nebo při lokálním aplikování na místa postižená ekzémem nebo jiným kožním onemocněním.

Tuto kosmetiku můžete zakoupit na www.001shop.cz