Popraskané rty ? přírodní pomoc

7.1.2010 00:00
Kosmetika

Jemná kůžička na rtech lehce popraská a je náchylná k bakteriální infekci. Rty jsou náchylné za každého počasí. Vítr, chlad, slunce, mořská voda i chlorovaná voda v bazénu mohou rty vysušit.

 

Mnoho běžně dostupných balzámů na rty obsahuje složky pocházející z ropy, jako například minerální oleje. Minerální oleje vypadají mastně a hydratačně, ale jelikož kůže je nemůže kvůli velikosti jejich molekul absorbovat, tak ve skutečnosti vysušené a popraskané rty neléčí.  Tyto balzámy pouze leží na povrchu a tvoří neprostupnou bariéru, která může kůži ucpat a vést dále k popraskání a bakteriální infekci.

Místo klasických tyčinek na rty se porozhlédněte po přírodních zvláčňujících látkách jako jsou shea butter, včelí vosk, sladký mandlový olej, jojobový olej a olej z konopných semínek. Tyto všechny látky prostupují do kůže.  Pokud jste náchylní k popraskání a zanícení rtů, hledejte tyčinky na rty s antibakteriálními esenciálními oleji jako je rozmarýn a máta. Vyhněte se kafru, protože ten může rty vysušovat. Aloe vera zvláčňuje popraskanou kůži, mentol může zmírnit bolest rtů.

Pomožte si sami: Smíchejte kapku medu s troškou hnědého cukru. Naneste na rty a jemně masírujte sem a tam měkkým zubním kartáčkem. Cukr představuje přírodní abrazivní peeling a med obsahuje hydratační enzymy ,  je mírně antiseptický, pomáhá zničit bakterie a uchovat v pleti hydrataci.

Autor: mk

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Med nanést na dvacet minut a výše.
Anne  |  1.8.2010 10:42

dobrý den mám takovou prozbu když se mi na rtu udělá taková kůžička...
ivana  |  16.8.2010 16:15

Na popraskané rty dopuručuji mazat si 2x denně med promíchaný s...
Elizabeth  |  10.11.2010 15:04

Mě je jedenáct a vím jak se mám chovat. Ale vy to asi nevíte.
Eliška  |  10.11.2010 15:05

Spis by me zajimalo jaky prverk nam s timto problemem chybi v nasem...
Petr  |  30.11.2010 13:53

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *