Plastika nosu je nejrizikovější

24.2.2006 00:00
Kosmetika

Někteří ho chtějí mít menší, jiní rovnější nebo alespoň bez rušivého pahorku. Řeč je o lidském nosu. Jenže právě jeho zkrášlování považují plastičtí chirurgové za nejobtížnější - a také za nejrizikovější.

Německá společnost pro esteticko-plastickou chirurgii (DGÄPC) varuje, že mnoho lékařů není dostatečně obeznámeno se správnými postupy napravování nedostatků nosu. Špatně provedené operace nezřídka vyžadují dodatečné úpravy.

"Při zvolení nesprávné operační metody se může nos přímo roztříštit - zejména velmi citlivá špička nosu," varuje doktor Lászlo von Szalay, který je členem DGÄPC. "Nos je složitá konstrukce z kůstek, titěrných chrupavek a velmi citlivých cévních struktur," upozorňuje zkušený expert.

Při korekci nosu podle něj nezáleží jen na vymodelování nového harmonického tvaru. "Zachovány musí zůstat také anatomie a funkce," podotkl lékař z Frankfurtu nad Mohanem. Tento úkol prý činí z úpravy nosu jeden z nejobtížnějších zákroků plastické chirurgie.

Von Szalay má na svém kontě přes 5000 operací nosu. Podle něj ani velmi dobrá studijní příprava nestačí, aby si mohl být lékař při těchto zákrocích jistý. Za zkušeného a úspěšného se plastický chirurg může pokládat údajně až po nejméně tisícovce odoperovaných nosů. "Každý pacient plánující korekturu (nosu) by se měl přesvědčit o tom, že jeho chirurg tento předpoklad splňuje," radí německý lékař.

Zdroj: ČTK

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

ahoj, pisu clanek o tom, jak se lide vyrovnavali se zmenou sveho vzhledu (a...
veronika  |  6.8.2009 13:43

V listopadu sem podstoupila rhinoplastiku v ostravě u pana primáře...
Maruška  |  9.2.2010 20:01

Holky,soucítím svámi :) je mi 14 a svuj nos proste nesnasim,je strasne...
papája  |  8.1.2012 21:15

U dr. Poláka jsem byla před 4 měsíci na operaci nosu, byla jsem na více...
MonyS  |  26.8.2012 21:29

Ano, u pana Poláka jsem absolvovala také operaci nosu přibližně rok...
Andy  |  6.3.2015 12:01

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *