Plastická operace v přímém přenosu

22.11.2004 00:00
Kosmetika

Která žena by si nepřála být krásná? V Německu teď tomuto přáním vyšla vstříc soukromá televizní stanice Pro7, která začala uvádět původně americkou reality show The Swan (Labuť), v níž jsou pomocí skalpelu, diety, cvičení a psychologů zkrášlovány ženy nespokojené se svým vzhledem.

Kontroverzní "plastická operace v přímém přenosu" je další z reality show, kterými německé soukromé televizní kanály zaplavují své publikum. Celkem 16 žen, které se do show přihlásily, je na tři měsíce svěřeno do rukou trenérů, psychologů, odborníků na výživu - a samozřejmě plastických chirurgů.

"Možná by stačilo, kdyby jim odstranili jen to, co se nelíbí jim samým. Ale v The Swan se netroškaří. Měnit se nebudou jen části těla, které vadí jejich majitelkám, nýbrž i to, co ruší 'experty'. Takže se bude odsávat tuk, kandidátkám budou vyběleny a narovnány zuby, a 'vydollybusterují' se jim ňadra. Nejde o problémové zóny. Jde o to - být konkurenceschopná," napsal v kriticky vyznívajícím článku deník Die Welt.

Po celou dobu proměny se ženy neviděly v zrcadle. Na začátku každého z dílů seriálu se představí dvě kandidátky "před proměnou", a divák sleduje, co všechno byly ochotny pro krásu vytrpět, aby na konci mohl obdivovat výsledky tříměsíční proměny. Ze čtrnáctky náhlých labutí má vzejít vítězná kráska, ta, která se změnila nejvýrazněji, ta nejkrásnější.

Televizní stanice doufá, že reality-show zaujme. Podle týdeníku Stern se v Německu svěří péči plastických chirurgů více než 660.000 Němců ročně, šestkrát více než v roce 1990.

Na adresu show zaznívají v Německu kritické poukazy na to, že kandidátkami nejsou žádné čarodějnice, nýbrž průměrně vzhledné ženy. Stanice Pro7 ale tvrdí, že k problematice přistupuje seriózně a při operacích dbá na práva pacientů. Proto má důležité slovo psycholog, proměny se prý s ženami probírají a vysvětlují.

Účastnice samy považují většinou účast v reality-show za svou šanci. "Když jsem slyšela o The Swan, hned jsem si pomyslela: To je to pravé pro mě. Chtěla jsem se bezpodmínečně změnit, nemám ale peníze, abych si nechala udělat to, co chci," vysvětlila týdeníku Stern čtyřiatřicetiletá mnichovská listonoška Claudia Haslová, která si nechala během tří měsíců v show udělat liposukci břišního tuku, zmenšit nos a bradu a zvětšit ňadra. "Každé ráno jsem si před zrcadlem říkala: Vypadáš jako čarodějnice," popisovala své trauma.

Bilancí amerického TV-show je 16 liposukcí, 15 liftingů, 13 operací nosu, 13 zvětšení rtů a 11 zvětšení ňader a nepočítaně botoxových injekcí k vyhlazení vrásek. Televizní stanice Fox prý na proměnu každé kandidátky investovala zhruba 250.000 amerických dolarů, tedy asi 6,25 milionu korun.

Zdroj: ČTK

Fotodokumentace: http://www.prosieben.ch/lifestyle_magazine/swan/kandidatinnen/

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

V Anglii to také bude. organizuje to firma http://www.europa-international.net
Sámer  |  9.3.2005 07:56

Cosmetic Plastic Surgery
Sámer  |  9.3.2005 07:58

Navíc europa-international.net jsou podvodníci, kteří vykradli...
f99  |  6.11.2006 21:55

cosmetic plastic surgery
johno  |  6.11.2006 21:56

dobrý den je mi22let achcise zeptat kolik bystálo zvětšení ůdu
21  |  7.6.2011 08:29

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *