Péče o vlasy dle jejich typu

26.7.2018 00:01
Kosmetika

Vlasy bez lesku, polámané konečky, lupy, suchá a podrážděná pokožka hlavy. To jsou jen některé problémy s vlasy, které mnozí z nás denně zažívají. Tato lapálie ovšem dost možná pramení z nesprávného určení typu vlasů a následného používání nesprávné kosmetiky.

Normální vlasy

Normální vlasy se lámou minimálně, konečky jsou zdravé a netřepí se. Nemyté vydrží klidně i více jak čtyři dny a není třeba jim věnovat tolik péče. Čas od času je však vhodné dopřát jim hydratační masku na vlasy či zábaly z henny, abychom je udrželi v dobré kondici. Co se šamponu týče, používat bychom měli ty s vyživující složkou, abychom je ochránili před vnějšími vlivy.

Suché vlasy

Pokud se nám lámou vlasy, nejsou pružné a již pár hodin po umytí vypadají jako sláma, chybu je nejprve nutné hledat ve složení jídelníčku. Na vině může být přehnaná konzumace v rychlých občerstveních a chemicky zpracované polotovary. Jídelníček bychom tak měli doplnit o potraviny obsahující nenasycené mastné kyseliny. Mezi ně se řadí zejména ryby, oříšky, semínka a kvalitní rostlinné oleje. Pomoci si můžeme i pravidelnou dávkou vitaminů obsahujících rybí tuk, které jsou k sehnání v každé lékárně. Co se kosmetiky týče, je vhodné se zaměřit na hydratační produkty a pravidelně si dopřávat masky na vlasy.   Přímo zázračná je taktéž kombinace kokosového oleje, vaječného žloutku a avokáda.

Mastné vlasy

To, jak se mastí vlasy, určuje tvorba kožního mazu a tu ovlivňuje několik faktorů. Na internetu se často dočteme, že produkce kožního mazu je nám dána do vínku již od narození a dá se s tím těžko bojovat. A přestože na tomto tvrzení zrnko či dvě pravdy najdeme, můžeme to přesto ovlivnit. Nejprve je třeba si uvědomit, že vlasy se o sebe dokázaly postarat v době, kdy žádné šampony nebyly a pravděpodobně by to zvládly i teď. To znamená, že pokožka hlavy produkuje tolik kožního mazu, kolik uzná za vhodné, aby vlasy ochránila. Pokud například používáme nešetrnou vlasovou kosmetiku plus na sebe často útočíme chemickými barvami, fény, žehličkami a dalšími vymoženostmi, které vlasy oslabují, je třeba vzít na vědomí, že si těmito zásahy vlasy vlastně mastíme sami. Řešením však není bolestné prodlužování intervalů mezi jednotlivým mytím, jak se mnohdy uvádí, ale spíše omezení chemických zásahů do pokožky hlavy. Lidem s rychle se mastícími vlasy tak budou sedět vlasové produkty určené pro každodenní používání.. Co se týče dalších produktů, není vhodné vlasy zatěžovat velkým množstvím vlasové kosmetiky. Je proto dobré omezit její používání na šampon a občasnou hydratační masku. Místo kondicionéru  můžeme zkusit použít například jablečný ocet, který si pro své zázračné účinky vychvalují ženy po celém světě. Dále je třeba minimalizovat úpravu teplým vzduchem, jako je fén, žehlička či kulma. Pokud nám to možnosti dovolí, nechávejme vlasy volně uschnout.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

NA NOVINKÁCH PÍŠOU ŽE JSME SVĚTOVOU JEDNIČKOU V LÉČBĚ...
re  |  26.7.2018 14:54

LIDIČKY PROSÍM JSME UZURPOVÁNÍ AMERIKOU , ANGLII. VLÁDNE TADY KRÁLOVNA...
RE LIUDI  |  26.7.2018 15:00

DO ROKU 2002 A VŠE BUDE JINAK ALE MY! MUSÍME TAKÉ PROTO NĚCO...
RE  |  26.7.2018 15:03

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *