Péče o pleť v pubertě a ajurvéda

23.11.2010 00:00
Kosmetika

Pleť v pubertě trápí především výskyt mastných zón, zanášení póru a tvorba akné. Ajurvédská kosmetika nabízí šetrnou a velmi účinnou přírodní pomoc.

Jde o zharmonizování všech přirozených funkcí pleti bez narušení její ochranné hydrolipidové vrtvy.

Základem každodenního ošetření pleti je pravidelné večerní i ranní mytí pleti. K tomuto účelu ajurvédská kosmetika Shahnaz Herbals nabízí Kyslíkové mýdlo, jehož základem je kokosový olej. Díky tomuto oleji toto mýdlo na rozdíl od jiných mýdel nepřesušuje pleť a pomáhá obnovovat hydrolipidový plášť, který je důležitý pro zdraví pokožky. Vzácné bylinky (mýdelnovník, embelika, kurkuma, bazalka posvátná, santalové dřevo) obsažené v mýdle pomáhají harmonizovat nadměrnou tvorbu mazu a působí protizánětlivě.

Pro denní ochranu pleti je pak pro mladou pleť určen lehký Kyslíkový krém, který chrání opět díky obsahu vzácných bylin před vyrážkami, černými tečkami a akné. Dodává pleti svěží zářivý vzhled.

Pokud se již na pleti vyskytuje akné, k jeho rychlému zahojení a omezení tvorby jizviček je určen krém Shaclove: Krém na aknózní pleť, který se nanáší buď lokálně na postižená místa a nechává působit přes noc či v případě většího podráždění se nanáší na celý obličej jako dvacetiminutová maska. (U pleti, která je přesušená díky předchozí vysušující terapii, která narušila hydrolipidový ochranný plášť -např. ovocnými kyselinami či alkoholem - se doporučuje kombinace Shaclove s Shadermem). Pro výskyt akné na zádech a hrudníku je pak určena Shaclear: Pleťová voda pro pleť s akné, jenž se opět nanáší na postižená místa přes noc.

Autor: mk

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Mně pomáha přírodní kosmetika Tepezcohuite z Mexika. Kupuju na...
Lisa  |  2.11.2012 20:00

Nejvetsi sortiment kosmetickych kyslikovych koncentratoru (oxygeneratoru)...
Kyslik pro zdravi od Oxylife  |  9.4.2013 10:44

Mně po mnohých experimentech pomohl Zynerit a Eclaran. Jsou sice na...
-  |  5.1.2015 17:29

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *