Péče o nohy v létě

5.8.2005 00:00
Kosmetika

Stejně jako vy potřebují i vaše nohy nežnou láskyplnou péči. Horké počasí způsobuje otoky a pocení nohou. Navíc sexy letní otevřená obuv vystavuje vaše nohy na odiv všem okolo. A na popraskané, špinavé paty není zrovna pěkný pohled.

Každodenní koupel nohou je v létě vítaným pomocníkem. Princezna Shahnaz Husain doporučuje každodenní 15- minutovou koupel střídavě v teplé a studené vodě. Tyto kontrastní koupele podporují dobře krevní cirkulaci. Nejprve je vhodné začít 2- minutovou koupelí v teplé vodě a pak střídat vždy po dvou minutách se studenou vodou.

Přísada malého množství soli do vody, změkčí suchou kůži kolem pat a pomůže snáze odstranit mrtvé buňky. Při hodně rozpraskané a drsné kůži působí hojivě Hloubkově čistící krém Shagloss. Po koupeli je vhodné nohy ošetřit hydratačním přípravekem - v létě je velmi příjemné chladivé tělové mléko Shaflower.

Pokud máte nohy unavené můžete si dopřát krátkou jednoduchou masáž. Kurkumový krém Shadew,lze využít jako masážní přípravek na nohy a ruce i jako vynikající náhražku mýdla. Výtažky z kurkumy a citrónu zjemňují, projasňují kůži a propůjčují jí hedvábně jemný vzhled.

Pro absorbci potu a proti tvorbě plísní se používají v Indii na nohy a celé tělo bylinné pudry. Zapudrovat si nohy je vhodné vždy ráno než poprvé vklouznete do sandálů či střevíčků. Bylinný pudr Shadust dodává navíc pokožce krásnou jasmínovou vůni. Tímto pudrem je též vhodné zasypávat nohy po každé depilaci alespoň po dobu 3 dnů. Zamezí se tak tvorbě zanícených pupínků.

Při výskytu plísní se doporučuje každodenní mytí nohou bylinným přírodním mýdlem na základě kokosového leje s vysokým procentuálním zastoupením antiseptických bylin.

Autor: mk

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Antibakteriální ponožky NANOSILVER obsahují jedinečné nanočástice...
jfilipkova  |  12.9.2005 13:35

Mému příteli děsně smrdí nohy, hlavně, když se vrátí z tenisu....
Linda Majerová  |  28.7.2011 14:28

Tohle vůbec není pravda,ponožky jsou šunt z číny,prostě děs,paní...
Franta.S.  |  12.3.2012 07:55

Bublinkový koupel se solí nožkám dopřeji pravidelně v zimě v létě....
Silva  |  29.5.2017 13:52

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *