Manukový med pro zdravou a krásnou pleť

21.5.2015 00:01
Kosmetika

Přínosy manukového medu pro zdraví jsou dobře známy, ale už jste někdy přemýšleli o zařazení manukového medu do vašich zkrášlovacích rituálů?

Pozitivně působí na problematickou a zanícenou pokožku:
Manukový med dělá divy u poškozené kůže díky jeho přírodním antibakteriálním vlastnostem. Je to také silný protizánětlivý prostředek, takže zklidňuje zanícenou pleť a podporuje hojení. Pomáhá vyrovnávat pH pleti a obsahuje aminokyseliny, které odstraňují odumřelé kožní buňky a pomáhají udržovat čisté póry.

Působí proti stárnutí:

Bylo prokázáno, že manukový med zvyšuje zasíťování kolagenu a podporuje strukturální růst kolagenu v kožních buňkách. A protože aminokyseliny jsou stavebními kameny kolagenu, tak také chrání kolagen. Zdravý kolagen znamená zdravou, pevnou a mladistvě vypadající pleť.

Hydratuje pleť:

Manukový med je přírodní zvlhčovač, který dodává vlhkost do kůže. Hydratace pomáhá k dalšímu zvýšení pružnosti pleti, k regeneraci buněk pokožky a podporuje hojení.

Jak používat manukový med pro zdravou a zářivou pleť

1. Omyjte si obličej nezávadným přírpdním mycím prostředkem.
2. Vyberte si prémiový manukový med, který je 100% raw  a má bioaktivitu 12+ nebo vyšší (tato síla se vztahuje k jeho antibakteriálním účinkům). To znamená, že med byl za studena lisovaný a uchoval si více svých zdravotních účinků.
3. Lehce si navlhčete kůži.
4. Jednu polévkovou lžíci medu rozetřete na celý obličej. Můžete přidat špetku skořice pro další antibakteriální účinky.
5. Nechte působit asi 15 - 20 minut.
6. Omyjte obličej teplou vodou, osušte.

Dělejte to jednou týdně, aby vaše pleť byla bez akné a vypadala zdravě a mladistvě.
Terapie tmavých skvrn: Chcete-li zmírnit jizvy po akné, rozjasnit a vyhladit pokožku, smíchejte čtvrtinu kopečku manukového medu, čerstvě vymačkanou citronovou šťávu z 1 citronu a lžičku organického třtinového cukru. Vmasírujte masku do napařené pokožky a nechte směs pracovat po dobu 20 minut. Opláchněte stažené póry studenou vodou.

Zdroje:
http://www.mindbodygreen.com/0-16890/manuka-honey-why-its-great-for-your-skin.html
http://bodyunburdened.com/skin-benefits-manuka-honey/

Související produkty

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Manukový med jsem dostala k Vánocům, přála jsem si po přečtení...
Linda  |  21.5.2015 13:29

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *