Látky pro zdravé opalování

19.6.2002 00:00
Kosmetika

Sluneční světlo je velmi důležité pro náš organismus. Je potřebné pro tvorbu vitamínu D, který má význam pro zdravé kosti, zuby a nervový systém. Slunce též zlepšuje naši náladu a působí proti depresím. U mnohých kožních potíží dochází vlivem působení slunečních paprsků k výraznému zlepšení. Ultrafialové záření má však své stinné stránky. Při nadměrném vystavování slunci dochází k spáleninám, slunečním alergiím, urychlenému stárnutí kůže, ke vzniku pigmentových skvrn, v horších případech i rakoviny kůže. Negativní vliv slunečního záření lze zmírnit používáním vhodných opalovacích prostředků a látek s antioxidačními vlastnostmi:

Beta karoten a další karotenoidy
Může připravit pokožku na účinky slunečního záření. Je vhodné začít s užíváním beta karotenu 28 dní před plánovanou dovolenou a sluněním. Vhodné je užívat 1 - 2 kapsle denně. Během opalování je vhodné užívat 2 kapsle denně a pokračovat s udržovací dávkou 1-2 kapsle do konce letní sezóny. Docílí se tím pěkného a déle trvajícího opálení.

Zinek
Podporuje hojení kůže a je důležitý pro správní účinek beta karotenu. Užívejte 30 mikrogramů zinku denně. Zinek je hodně zastoupen v dýňových semínkách a v plodech moře.

E vitamín
Jako účinný antioxidant pomáhá chránit organismus před působením volných kyslíkových radikálů, které vznikají vlivem působení ultrafialových paprsků. Má též protialergenní účinek. Lze užívat preventivně 100 - 400 U.I. (m.j.) denně. Jeho nejlepšími přírodními zdroji jsou kukuřice, vejce, máslo, sýry, hrách, fazole, obilné klíčky, avokádo, meloun, kukuřičný olej, olej z obilných klíčků a sojový olej.

Zelený čaj
Vědci objevily, že pití zeleného čaje působí díky obsahu polyfenolů antioxidačně a má ochranný účinek při opalování.

Autor: mk

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Prodám jeden kus nové nepoužité biokosmetiky: konopné ochranné...
Mark  |  19.6.2008 08:41

Já jsem si na doporučení známé, která je doktorka, koupila Oxelio....
Karla  |  25.3.2010 13:39

jojo, znám a doporučuju. Je to super, dřív jsem se spálila hnedle na...
Irča  |  28.6.2010 15:49

Jak tu čtu o tom Oxeliu, tak se chci zeptat jestli by mi to pomohlo i když...
Ivcucenka  |  7.11.2010 09:15

používáte na opalování a po opalování.Chtěla bych něco po...
co  |  16.6.2013 19:27

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *