Laser - energie pro vaše buňky

23.6.2000 00:00
Kosmetika

Laserové záření je druh elektromagnetického vlnění z oblasti viditelného světla, které je unikátní svými vlastnostmi: Laserové záření má především stejnou vlnovou délku a navíc vlnění, vytvářející laserový paprsek kmitá naprosto symetricky - v jedné fázi. Právě toto vysoce organizované harmonické kmitání je schopno přenášet velké množství energie.

Rozlišujeme dva základní druhy laserů : biostimulační /léčebné, nízkovýkonové, neinvazivní /low level lasers/ a výkonové /invazivní, chirurgické/. Výkonové lasery patří výhradně do rukou zkušeného odborníka, kdežto léčebné lasery s nižším výkonem se stávají pro svoje široké použití běžným vybavením kosmetických salónů, ordinací a nyní pronikají i do domácností. Obdivuhodné možnosti léčebného laseru vyplývají z jeho trojího účinku:

Laserový paprsek snižuje bolestivost, působí silně protizánětlivě a zvyšuje látkovou výměnu ve tkáních a buňkách. Buňky po ozáření laserem získávají energii navíc, začnou se rychle obnovovat a posiluje se jejich obranný mechanizmus.

Kde všude se můžete setkat s léčebným laserem?
Nejčastěji u kožního nebo zubního lékaře, v kosmetice, na rehabilitaci, nebo třeba na gynekologii či ortopedii. Dnes je možné mít laser i v domácí lékárničce a bez strachu z nežádoucích účinků, předávkování nebo alergie, jím léčit zdravotní potíže a používat ho zároveň jako nejmodernější kosmetický prostředek.

Velice často se potýkáme se spoustou zdravotních potíží, pro které je laser vlastně univerzálním lékem... Používá se pro léčbu oparu, akné, jizev a pajizévek , vypadávání vlasů, lupénky, ekzému, bércových vředů , proleženin, omrzlin a popálenin a na ošetření všech druhů poranění. Laser je velmi účinný rovněž u nemocí dutiny ústní jako jsou afty, parodontosa, bolestivé ústní koutky, citlivé zubní krčky, rány po vytržení zubů. Laser léčí rýmu, záněty vedlejších nosních dutin, nemoci středouší, používá se na aktivaci akupunkturních bodů...

Pokud se laser používá správně, objevuje se výrazné zlepšení potíží asi do 3 dnů. U některých náhle vzniklých bolestivých stavů /opar na rtu, pásový opar, afty, pohmožděniny/ může být efekt ozáření laserem okamžitý, ale zpravidla je potřebné opakované ošetření. Je však velice pravděpodobné, že po použití laseru dojde ke snížení častosti opakování onemocnění. Jizvy vyžadují aplikaci laseru po dobu 3-4 týdnů.

V kosmetické péči se laser využívá hlavně pro zklidnění pleti po čištění, kdy odpadá nanášení dezinfekčních nebo antibiotických přípravků, na aplikaci laserových masek nebo pro lepší vstřebání krémů, na redukci kožních vrásek a celkovou regeneraci pleti.

Biostimulační ruční laser E-TRANS se dá zakoupit na www.001shop.cz


Podle Dr.med. Lutze Wildena, Laserklinik, Bad Füssing, Německo
zpracovala MUDr.Simoneta Soukupová

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Dobrý den,můžete mi prosím někdo napsat jaké máte zkušenosti v...
marcela  |  24.3.2009 20:15

Dobrý den,můžete mi prosím někdo napsat jaké máte zkušenosti v...
marcela  |  24.3.2009 20:15

Dobrý den,můžete mi prosím někdo napsat jaké máte zkušenosti v...
marcela  |  24.3.2009 20:16

Toto marcela - soft lasery jsou prakticky na nic.
Formol  |  24.3.2009 21:30

říkáš, že to pomáhat opravud na akné? a pomáhá to i na černé...
Kačka  |  9.8.2010 21:44

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *