Kuřácká pleť

15.5.2001 00:00
Kosmetika

Vypadá často nezdravě a má šedožlutou barvu. Dříve se začínají tvořit vrásky a kůže ochabuje. Roli hraje mnoho faktorů.

Nikotin společně s alkoholem, kofeinem a tukem způsobují usazeniny v drobných vlásečnicích. To má za následek nedostatečné prokrvení pleti a ochuzení buněk kůže o potřebný kyslík a živiny.

Kysličník uhelnatý z cigaretového kouře se spojuje s krevním barvivem hemoglobinem a ještě více znemožňuje distribuci kyslíku.

Kvůli narušení látkové výměny buněk kůže dochází k zpomalení dělení zárodečných buněk pokožky. Dochází i k zbrzdění přirozeného odlučování vrchních zrohovatělých buněk. Hydratace pleti je snížená.

Nikotin a benzpyren ničí vitamín C, který je velmi důležitý pro tvorbu kolagenových vláken a udržování napětí a pružnosti pokožky. Kůže se stává ochablou a začínají se objevovat vrásky.

Dehet je příčinou zvýšené tvorby volných kyslíkových radikálů, které narušují membrány buněk a významně přispívají k urychlenému stárnutí.

Specifická kuřácká mimika - špulení rtů a mhouření očí - prohlubuje škody způsobené cigaretovým kouřem, zejména v okolí rtů a očí.

Ženy kuřačky užívající hormonální antikoncepci jsou poškozením pleti více ohroženy. Mohou se objevit i pigmentové skvrny a rozšířené žilky.

Pokud člověk kouří, měl by zvýšit příjem vitamínu C, E a betakarotenu. Tyto vitamíny chrání buňky před vlivem volných radikálů a jsou důležité pro tkáňový metabolismus. Součástí stravy by se měla stát syrová zelenina a ovoce.

Největší pomocí pro vaši pleť je však přestat kouřit!

Autor: mk

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Na vlastní oči jsem viděla, jak z hezké holky s jasnou pleti stává se...
Petra  |  21.11.2013 01:34

.
ale jdi ty rozumbrado reklamní  |  21.11.2013 09:12

Cigarety rozhodně plet nekazi,naopak vylepsuji,jsem krasna,moje plet je chlouba
kraska dokonala  |  11.2.2017 21:20

Jakékoli přípravky s vitaminem C pomáhají při problémech s pletí...
Markéta  |  3.5.2017 15:49

já jen čekala, co vybliješ za reklamu. Ok, víme, co nekupovat.
:))  |  3.5.2017 21:52

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *