Konopí v kosmetice

25.5.2000 00:00
Kosmetika

Nová přírodní kosmetická řada na Českém trhu. Přípravky z konopí udržují plet' vláčnou a hladkou a činí vlasy pevné a lesklé. Nejdůležitější ochrannou funkci pokožky tvoří její takzvaný kyselý ochranný plášť. Ten reguluje mastné a potné žlázy, drží svrchní šupinky pokožky pohromadě a takto chrání celý organizmus před vnikem či ztrátou vlhkosti. Důležitou složkou kosmetiky značky Dupetit s obsahem konopí je esenciální mastná kyselina gamalinolenová (GLA). Tato kyselina podporuje, na základě svých pokožce podobných vlastností, funkce ochranného pláště, chrání před infekcemi a ztrátou vlhkostí.

Za studena lisovaný konopný olej z ekologického zemědělství, který se používá k výrobě přípravků, se vyznamenává 73% podílem nenasycené kyseliny gamalinolenové (olej z pšeničných klíčků obsahuje 50%) a je tedy ideální pro použití k výrobě kosmetických přípravků. Navíc slouží kyselina gamalinolenová jako nosná látka pro výtažky z měsíčku a heřmánku, které působí protizánětlivě a regenerují pokožku. Kosmetické přípravky z konopí značky Dupetit obsahují za studena lisovaný konopný olej, který se svými vyživujícími vlastnostmi působí na pokožku a na vlasy obzvláště blahodárně. Pěstí a chrání před vysoušením pokožky, předčasnou tvorbou vrásek a před silným slunečním zářením. Éterické oleje z výtažků konopných květů dodávají přípravkům nezaměnitelnou vůni kvetoucího konopí.

V současné době, kdy se alergie téměř běžně projevují již u malých dětí, je především složení kosmetických přípravků velmi důležité. Z tohoto důvodu námi nabízené přípravky neobsahují následující látky:

- formaldehyd deriváty, o kterých je známo, že způsobují stárnutí pokožky a že mohou eventuálně způsobit i rakovinu kůže. Formaldehyd deriváty se skrývají pod následujícími popisy: Imidazolidinyl-Urea, Bronopol, 2-Bromo-2-Nitropropane-l, 3-Diol, Bronidox, 5-Bromo-5-Nitro-1,3-Dioxane, Diazodinyl-Urea a DMDM Hydantion.

- tzv. PEG/PEG deriváty, polyethylenglycoly a jejich deriváty (ve formě emulgátorů), které činí pokožku pronikavější a které mohou vnést škodlivé látky do těla. PEG/PEG deriváty nalezneme pod popisy, které obsahují PEG jako součást názvu složení, nebo s koncovkou “-eth“ v souvislosti s čísly jako např. “Ceteareth 33“. Nazývají se také Polyglycol, Polysorbate či Copolyol.

- halogenorganické sloučeniny, které se používají jako konzervační látky a jež vyvolávají podráždění a alergické reakce pokožky. Halogenorganické sloučeniny poznáme podle toho, že součástí názvu je Bromo, Jodo nebo Chloro.

- parafíny, které ucpávají póry a omezují přirozené funkce potních žláz. Kritické chemické tuky a ropné látky se popisují jako Parafín, Microcristalline Wax nebo Ceresin.

- nitro nebo polycyklické mošusové sloučeniny syntetické vonné látky a parfémy, které mohou způsobit rakovinu.
Produkty nejsou testovány na zvířatech

Certifikovanou přírodní kosmetiku z konopí Cannader můžete zakoupit na 001 shopu.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Já jsem tuto kosmetiku zkoušela a není na tom nic vyjímečného....
 |  6.11.2006 15:39

di do prdele prudič
dave  |  17.2.2008 01:53

Co se týče konopí a konopné kosmetiky tak bych určitě doporučila eshop...
fido  |  3.10.2013 22:49

doporučil bych eshop www.konopnyobchod.cz, kde prodávají jen schválené a...
Ivan  |  19.10.2013 18:46

Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti John...
Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích  |  28.12.2014 19:36

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *