Když jizvy - tak Keloid gel !

8.2.2000 00:00
Kosmetika

Keloid gel je homeopatický přípravek určený k léčbě jizev po chirurgických operacích nebo úrazech a po kosmetické korekci ( odstranění kosmetické vady ) - např.dermabrazi nebo po poškození pleti peelingem. Lze jej velmi úspěšně použít léčebně i preventivně při tvorbě jizev při chronických zánětlivých stavech pokožky ( např. akné ). Zamezuje tvorbě "uzlíků" u křečových žil, po tromboflebitidě a u aknózní pleti.

Způsob účinku:
Smyslem vzniklé kombinace bylo obsáhnout všechny ty procesy, kterými se vyznačuje fibrotizující (tj. v nadměrné míře vazivovou tkáň vytvářející) a až ke kolagenózám vedoucí tvorba jizev za neorganizovaného "bujení" tkáně, vytvářející nepravidelné útvary, vymykající se řádu struktury i funkce.
Do celkových úvah byly zahrnuty jak traumatickými či chirurgickými zásahy vznikající zjizvení, tak i taková "zjizvení", která jsou následkem chronických zánětlivých procesů pojivové tkáně (např. po tromboflebitidě či u varixů).

Hirudo medicinalis neboli pijavka, obsahující heparin a další, proti zánětlivým procesům působící látky , je důležitou složkou přípravku. Účinek, zaměřený proti "rozpouštění" tkáně a rychlým fibrotizujícím procesům je založen na známé substanci hirudin, která je obsažena ve slinách pijavky a působí fibrinolyticky. Nejenže fibrin rozpouští, ale zapojuje se i do procesů, vedoucím proti jeho vzniku.

Sršeň (Vespa crabro) obsahuje silné fibrinolytické enzymy, které jsou - podobně jako u pijavky - schopny "rozpouštět" i již vzniklou tkáň keloidu (zbytnělé jizvy). Obě složky se navzájem neznámým způsobem doplňují a jejich účinek je natolik osvědčený, že přichází do úvahy i u tzv. Dupuytrenovy kontraktury, která je projevem degenerativního procesu pojivové tkáně rukou (někdy i nohou).

Vysloveně provokativním způsobem zasahuje "obyčejná" cibule do procesů tekutin pojivové tkáně, kde způsobuje svým dráždivým účinkem "otok" této tkáně a zabraňuje tak postupnému úniku tekutiny. Navíc zasahuje do procesů střední vrstvy pokožky, která je spojena nejen s tekutinami, ale právě i s procesy tvorby kolagenových vláken. Z tohoto důvodu je cibule použita jako matečná tinktura. Při homeopatizování se totiž tento účinek na pokožku snižuje.

Cutis (feti) a Mesenchym v potenci D4 působí coby embryonální orgánové přípravky přímo na vlastní procesy pokožky a pojivové tkáně, kde působí ve smyslu "omlazení" regenerace a plastických (tj. určitý útvar korigujících) sil.

Zajímavou složkou přípravku je barium citricum, ve které barium působí proti vysychání na jedné straně a na druhé straně působí proti nadměrně strukturujícím procesům, které vedou ke "ztuhnutí" a ztvrdnutí.

Kořen kokoříku vonného (Polygonatum odoratum) se vyznačuje svým účinkem na ledviny. Účinek kokoříku na pokožku se odvozuje jednak od procesů, ovlivňujících hormonální činnost (u žen větší měrou), jednak od zásahu do biochemismu cukrů. Slizovitý, bílý kořen působí mimo jiné i při revmatických chorobách - a to nejen podporou činnosti ledvin, nýbrž zásahem do procesů, spojených se základní mezenchymální tkání a procesů tekutin v ní obsažených.

Thuja se nazývá stromem života. Má velmi výrazný vztah k pokožce a k procesům, odehrávajícím se v periferii. Například i ke sliznicím a "periferii" orgánů - blánám, které tyto orgány pokrývají.
Thuja působí především při neusměrněných, nedostatečně organizovaných procesech "bujení". Zejména ve spojení s éterickým olejem rozmarýnu podporuje také procesy dýchání pokožky a zabraňuje tak současně degenerativním procesům.

Celkový účinek této kompozice složek může být při důsledném používání (alespoň 2x denně), kdy se doslova vmasírovává v oblasti keloidu (stačí jen místo zbytnělé jizvy). Překvapivý účinek je i u starších jizev, které měknou, vyhlazují se a ztrácí svůj hrubý charakter. A ačkoliv zde nechceme přehnaně uvádět stáří jizev, u kterých se přípravek osvědčil, budeme vděčni každému, kdo přípravek experimentálně vyzkouší i na starších jizvách a sdělí nám svou zkušenost. Současně doporučujeme vyzkoušet i u drobných jizev domácích zvířat - např. psů.

Aplikační forma: gel 30g - vhodné vetřít do zaschnutí!
Vedlejší účinky: žádné
Kontraindikace: žádné
Úspěšnost: dle zkušeností cca. 80%

Kazuistikv:
1. Akne papulosa et pustulosa et conglobata (Dr. med. H.J., BRD)
- 20-tiletý muž, asi 2 roky akné, Kaban Lotio a Clerasil, DDD a Akne Fug Milch bez úspěchu. Silná seborrhoe a silně mastné vlasy, stále přetrvávající furunkuloidní uzlíky.
Terapie: Akne řada ( kosmetika Dr. Hauschky ), Placenta D6, Argentum nitricum comp. ampule. Na jizvy nasazen Keloid gel.
Výsledek: po 5 měsících žádné furunkuloidní uzlíky, předán do kosmetické péče na čištění.

2. Keloid v oblasti třísla (Dr. R.G. BRD)
- 78-letý muž, dlouholetý keloid po zranění střepinou v r. 1942, potíže vznikající třením - zejména jízdou na kole, vedoucí k neustálému vzniku zánětů v této oblasti. Zhruba 10 let používány nejrůznější masti bez úspěchu.
Terapie: Keloid gel (! 39 let po zranění!)
Výsledek: Subjektivní potíže mizí, zánět vyhojen, keloid zploštělý a vláčný bez výrazných vyvýšenin.

3. Keloid v dlani po poranění (Dr. K.S., BRD)
- 52-tiletý muž, bolesti dlaně po operaci, keloid, potíže při úchopu věcí, spojené s bolestí. Zhruba 1 rok po operaci.
Terapie: Keloid gel
Výsledek: po několika týdnech ustupují nejen bolesti, zvyšuje se pohyblivost a ohebnost ruky, úchop bez známek omezení, keloid zploštělý, vláčný, na pohled nepatrný.

4. Keloid po operaci Mamma.-Ca (rakoviny prsu )(Dr. med. G. B., HRD)
- 65-tiletá pacientka, 7 let po operaci a ozařovaní pravého prsu a podpaží. Resistentní na terapie, těžkých bolestí.v oblasti spálené po ozařování. Pokožka velmi citlivá, kožovitá.
Terapie: Keloid gel po celé oblasti ozařování
Výsledek: velmi rychlý ústup bolestivosti, zlepšení stavu pokožky

5. Keloidy po popáleninách 3.stupně (Dr. I.J., BRD)
- 5-tiletá dívka, jako batole popáleniny 3. stupně na levém stehnu a na hřbetu nohy, deformita nohy, omezení pohybu všech prstů na noze.
Terapie: Cutis (feti feminini) D5-30 řada, Bindegewebe D5-30 řada ampule 2x týdně 1 amp., Keloid gel
Výsledek: po zhruba 5 letech naprosto bez omezení pohybu prstů i kotníku pokožka měkká a posunovatelná

6. Těhotenské strie (pajizévky) (Dr. M.R., Ita-Wegman-Klinik, švýcarsko)
- 33-tiletá pacientka po porodu 2 dětí, jinak bez potíží
Terapie: 2x denní vtírání Keloid gelu
Výsledek: Zřetelné zlepšení strií ve smyslu zúžení a vymizení

7. Jizvy po kousnutí psem (Prof. med. U.S., pediatr na klinice, HRD)
- 6-tiletý chlapec, pokousán psem v obličeji, zřetelné klenuté keloidy
Terapie: zahájena 8 týdnů po poranění, Keloid gel, po dobu 5 měsíců
Výsledek: uspokojivá změna, zploštění keloidu, zvláčnění pokožky, ústup patrnosti jizev.

Poznámka: Při jednotlivém vmasírovávání postačí velmi malé množství, které nedosahuje ani velikostí hrášku (jizva zhruba 5-10 cm).

Keloid gel si můžete koupit zde

Související články

Laser - energie pro vaše buňky

23.6.2000 00:00

Praskání pokožky během těhotenství

24.2.2000 00:00

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Dany ale ale to platí jen pro cukrovkáře 2typu ta tvý rady a tvá...
 |  3.6.2009 09:46

300
zuzka.knieradlova  |  14.3.2010 12:32

Slyšela jsem, že na jizvy pomáhá krém Pyratine. Nemáte s ním někdo...
Jana  |  1.1.2011 19:15

tento přispěvek tam dala nějaká trapka hahahahahahahah...........
knieradlová susanne  |  11.2.2011 20:42

Zuzana ty si strasne jednoducha jde videt ze nas v hlave prazno
Simona  |  16.6.2018 22:04

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *