Kdo je nejkrásnější?

6.10.2003 00:00
Kosmetika

O Indkách se tvrdí, že jsou nejkrásnějšími ženami na světě. Když navštívíte Indii zjistíte, že ženy mají alabastrovou pleť na tržištích i v horách.
Je to hlavně způsobeno dlouhou tradicí používání přírodní kosmetiky. Největší a nejznámější indickou kosmetikou je Shahnaz Herbals. Značka Shahnaz Herbals je známá i na západě díky jejímu výrobci - indické princezně Shahnaz Husain, která pochází z královské rodiny Mogulské dynastie.

Jedná se o přírodní přípravky vyráběné z rostlin pěstovaných na soukromých farmách, nebo divoce rostoucích v himalájské přírodě. Kosmetika nebyla zkoušena na zvířatech. Je unikátním výsledkem herbálního dědictví starověké Indie, receptur krásy Mogulských královen a nejnovějších výzkumů moderní dermatologie.

HERBALNÍ, TERMALNÍ A AYURVEDICKÁ TERAPIE

I když se tyto přípravky prodávají v podobě kosmetických výrobků, jde o rostlinnou, tepelnou a stimulační terapii. Její filozofie vychází z poznatku, že lidský organismus je báječně seřízený systém, který dokáže vylepšovat sám sebe. Bohužel ho neustále nabouráváme vlivy zevního prostředí nebo svou vlastní vinou. Stejné je to s pokožkou. Co z toho prakticky vyplývá?

Tato kosmetika nemusí striktně rozlišovat přípravky pro suchou a mastnou plet. Vychází z léčebných vlastností bylinek, které dokáží přesušenou i mastnější pokožku nastimulovat tak, že se postupně stane pletí normální. Spíše rozlišuje mezi starší kůží, která potřebuje intenzivnější péči, a mezi mladší, méně opotřebovanou. I když i to může být relativní.

Před prvním použitím této kosmetiky se neobejdeme bez použiti výživného peelingu ?"Tyto preparáty, názorně řečeno, otevřou póry, vysají jejich obsah a následně napustí dovnitř svou léčebnou esenci. Později přes nastimulování krevního oběhu probíhá ještě její druhotné působení.

VŠE SE SMÝVÁ NENÍ TO ŠKODA?

Kosmetika S. H. se nenechává na obličeji, aby působila přes noc. Vše se smývá vodou a toniky. Dokonce i oční krémy a noční přípravky. Shahnaz Husain tvrdí, že její přípravky jsou natolik účinné, že delší působení by bylo nežádoucí. Je pravda, že staré indické receptury vznikaly vrstvením drobných krůčků zkušenosti během tisíců let, zatímco vývojová střediska kosmetických přípravků volí opačný přístup. Na základě určitého požadavku vyrábějí přípravek, který teprve pak zkoušejí a vylepšují.

Nemalou roli hraje i fakt, že jižní krajiny jsou vždy barevnější a "živější". Projevuje se to i vyšším obsahem výživných látek.

Celý sortiment kosmetiky Shahnaz Herbals naleznete ve vzorkové prodejně: Krakovská 22, Praha 1, 20m od Václavského nám. Či na www.s-h.cz

Zde jsou fotografie nejkrásnějších indek - Miss World Priayanka Chopra, Miss Universe winner Lara Dutta, Beauty and Bollywood Queen Aishwarya Rai.
      Ošetření ajurvédskou kosmetikou Shahnaz Herbals nabízíme zde

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Kedze sme stvoreni z prirody,tak aj nasa krasa by mala byt v sulade s...
angelic  |  7.1.2009 11:22

NA INDKY NEMAJI ZADNE CESKY ANI NAHODOU!!!!!!
RYTIR  |  11.7.2009 09:34

KONECNE SE SMYRTE S TIM ,ZE HOLD JE TAKY NA SVETE NEKDO LEPSI NEZ MY
RYTIR  |  11.7.2009 09:35

Nejkrásnější a nejlepší je mít rád a milovat Pána Boha Hospodina a...
jim  |  17.7.2009 01:27

Nejkrásnější je skotský herec HANS MATHESON!!!
Já  |  17.7.2009 19:22

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *