Jestliže vám někdo nevoní

27.4.2006 00:00
Kosmetika

Význam pachů a vůní v našem životě je nesporný. Když si odmyslíme nadprodukci kosmetického průmyslu, stále ještě pak zůstává nepřeberné množství pachů a vůní, jimiž je svět kolem nás naplněn. Určitě sami znáte ten pocit, že Vám někdo ihned zavoní a jiný naopak vyvolá dávivý reflex.

Zelené potraviny mají vysoký obsah chlorofylu, který má mimo jiné výrazné deodorační vlastnosti. Umí tedy potlačit nepříjemné pachy doprovázející především pocení. Výrazně se zlepší i přirozený vjem osobního pachu u lidí, kteří se ani potit nemusí a přesto je neustále doprovází všudypřítomný odér tlejícího pórku.

Stejně příznivý vliv mají zelené potraviny i na zápach linoucí se z úst mnoha lidí, zejména těch, kteří k nám rádi promlouvají z očí do očí a vstupují tak nejen fyzicky do naší ochranné osobní zóny. Zelené potraviny zde působí jednak celkově úpravou trávicích poměrů v žaludku a střevech a jednak lokálně dezinfekcí dutiny ústní a zhojením chronických zánětů dásní či krčních mandlí.

Stejně se uplatní, hlavně pak Mladý ječmen i u jedinců, kteří trpí nadměrnou potivostí nohou, jež často bývá doprovázena i nelibým pachem. Pokud nám zelené potraviny nesníží potivost nohou pak zcela jistě zlepší či zcela odstraní jejich nepříjemný zápach.

Za úvahu, kromě vnitřního užití zelených potravin, stojí jistě i koupele nohou ve vlažném roztoku Mladého ječmene, nejlépe střídavě s Yzopem lékařským.

Zelené potraviny přirozeně odstraňují i nepříjemný zápach stolice a větrů a rovněž v případech, kdy mají lidé problémy s udržením moči a všude je doprovází charakteristický zápach.

Abychom přirozeně voněli sami sobě i jeden druhému, nezapomínejme, že máme silné pomocníky v Mladém ječmeni a řase Chlorele. Oba nám pomáhají nejen v udržení dobrého zdraví, ale v udržení společenských kontaktů.

MUDr. Miloslav Lacina

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Medo, udělej to fikaně.Z neznámého čísla, nebo, přes počítač jí...
Olin  |  5.8.2008 11:31

Olin- otevírám okno, říkám, že je tam smrad atd, ale ona nic. Už jsem...
Meda  |  5.8.2008 11:39

Záleží, jakého má operátora.Z T-mobile neposílej, tam se zobrazí...
Olin  |  5.8.2008 15:33

Medo, zkus ji navrhnout, že by jste mohli jít spolu do lázní, třeba doma...
Chytrá  |  5.8.2008 16:28

Nemyslete si, že je to tak jednoduché - já takovou věc neumím říct...
meda  |  6.8.2008 12:24

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *