Je čokoláda lepší než botox?

4.9.2015 00:01
Kosmetika

Je čokoláda lepší než botox? Jestliže je černá, je rozhodně jakýmsi elixírem přirozeného mládí. Britští vědci nedávno dokonce vymysleli recept, kdy jsou u čokolády zesíleny její antioxidační účinky. Píše o tom francouzský deník Le Figaro.

Často se zdůrazňují účinky čokolády jako antidepresiva. “Černá čokoláda je bohatá na hořčík, který má výrazný vliv na zvládání stresu a proti únavě. Při jejím pojídání se nás zmocňují radostné pocity, mozek uvolňuje endorfiny, hormony štěstí a uspokojení,“ vysvětluje nutriční poradkyně a dietoložka Caroline Gayetová.

Kromě vlivu na naši náladu je čokoláda také prostředkem, jak si udržet mládí. Kakao, bohaté na flavonoidy, má antioxidační účinky, které umožňují tělu bojovat proti vlivu času a zejména proti vráskám.

Jedna britská společnost chtěla spojit gurmánský požitek s omlazováním a na jaře uvedla na trh čokoládu nazvanou Esthechoc. Jsou to malé tabulky, v nichž se mají soustřeďovat všechny přirozené kladné účinky kakaa. Společnost Lycotec, která zdůrazňuje, že její produkt byl vyvinut ve spolupráci s Cambridgeskou univerzitou, rovněž tvrdí, že každá malá tabulka o 7,5 gramu obsahuje tolik flavonoidů, jako 100 gramů běžné černé čokolády. “Esthechoc má chuť běžné čokolády. Má však obrovské antioxidační účinky, podporuje mikrocirkulaci (oběh tělních tekutin na úrovni jednotlivých tkání) tím, že zvyšuje zásobování kyslíkem, a pomáhá předcházet stárnutí,“ zdůrazňují výrobci.

Esthechoc si sice zachovává chuť čokolády, ale zdaleka nestojí tolik, co běžná čokoláda. Jedna krabička s 21 minitabulkami stojí 35 liber, tedy asi 1350 Kč. Zkrátka tato omlazující kúra není pro každého.

Zdroj: ČTK

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Pro je njelepšího oboje. :D Na botoxu jsem již byla a určitě to nebylo...
Daniela  |  15.7.2017 12:27

Ukazuje se, že botox mívá negativní vedlejší účinky. :D
:D  |  15.7.2017 12:42

Vedlejší účinky jsem ještě teda nezaznamenala. A byla jsem již...
Rosa  |  20.7.2017 16:52

Negativní účinky se projeví určitě později. Budeš se divit.
já  |  20.7.2017 16:55

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *