Jak získat zdravější vlasy

27.1.2006 00:00
Kosmetika

Aloe vera vedle zlepšování pokožky rovněž dobře pomáhá vlasům a pokožce hlavy. Je-li začleněna do šamponů spolu s dalšími vhodnými ingrediencemi, pak její schopnost pronikat do hloubky otevírá póry na pokožce hlavy. Při tom, jak proniká do pokožky, pomáhají aminokyseliny rostliny obnovit zdravou tkáň. Aloe vera tak napomáhá důkladně vyčistit pokožku hlavy a přenáší nečistoty na povrch, takže mohou být vymyty.

Aloe vera také slouží jako dobrý kondicionér vlasů, protože proniká i do vlasů. Keratin, základní protein vlasů, se skládá z aminokyselin, kyslíku, uhlíku, dusíku a síry. Aloe vera má chemické složení podobné keratinu a omlazuje vlasy svými vlastními živinami, dává jim větší pružnost a zabraňuje lámání.

Vernon Pruitt, prezident společnosti Terry Corporation, soukromý výrobce produktů s aloe vera v Mel-bourne na Floridě říká, že výzkum naznačuje, že aloe vera je prospěšná v šamponech, prostředcích na proplachování vlasů a kondicionérech. Pro vlasy je podstatná tím, že zůstává v kontaktu s vnitřní částí vlasu. Pruitt tvrdí, že proto, že aloe vera prospívá pleti, pomáhá rovněž i pokožce hlavy. Ale protože většina lidí nechává šampon na hlavě pouze po krátkou dobu a sprcha rozpouští šampon, doporučuje Pruitt používat silnější koncentrace šamponu s aloe vera, aby se mohla léčit i pokožka hlavy. "Nebo zkuste dvojí postup: použijte nejprve menší koncentraci šamponu s aloe vera a pak nechte kondicionér s aloe ven na vlasech 3 až 5 minut."

Stejně jako nové programy pro péči o pleť, tak tak nové programy pro péči o vlasy vyžadují čas, než se prokáže jejich účinnost. lidé zkoušející vlasové produkty s aloe vera jsou varováni, aby neočekávali výsledky přes noc.

Zdroj: Aloe vera - přírodní léčitel, nakladatelství Pragma

Aloe vera šampon belgické značky Aurea můžete zakoupit zde

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Nevim moc samponum neverim, spis bych to zkusila "zevnitr", dobrou...
Zuza  |  6.9.2010 14:30

Ahoj:) Nikdy jsem nebyla důvěřivý člověk vůči doplňkům stravy, ale...
Anonym  |  4.3.2014 20:39

se všude dealerko
necpi  |  5.3.2014 19:57

Ahoj, taky jsem Clinical Hair-care používala. Je to doplněk stravy, který...
amanda  |  29.3.2014 15:43

Používat šampón jako doplněk stravy, to tady ještě nebylo.
Dobrou chuť  |  29.3.2014 19:23

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *