Jak se stane kůže napjatou a elastickou

29.2.2000 00:00
Kosmetika

Vitamin C a stopový prvek zinku se zaslouží o to, aby se kůže stala napjatou a elastickou jako guma. Tyto prvky víří aktivně kolem nově stavěného kolagenu, přičemž vitamin C pečuje o cévní systém v kůži, a tím o lepší prokrvení a zvýšený přívod jiných živin.

Zinek je přítomen převážně ve všech celozrnných produktech, otrubách, semenech a pivovarských kvasnicích a stejně tak v rybách a kopru.
Zdravé tělo obsahuje kolem 1,8 gramu zinku jako rezervu. Lidé s ochablou, starou kůží mají často jen rezervy kolem 0,7 gramu, což může vést k rychlé tvorbě vrásek. Doporučený denní přívod 15 gramů zinku potom nevystačí. Nejlepší tip je přidávat si k jídlu v průběhu dne opakovaně jádra slunečnice nebo tykve a louskat je.

O potřebný přívod vitaminů se stará především čerstvé sezónní ovoce. Nedůvěřujte slepě přísahám na etiketách jako "bohatý na vitamin C", "kryje denní potřebu vitaminu C" nebo "se superdávkou vitaminu C". V mnoha potravinách byl dříve vitamin C. Mezitím v lahvi nebo dóze ztratily čilé a ze života se těšící molekuly již dávno veškerou chuť. Co je ještě horší, mnoho lidí věří, že pokryli nějakou šťávou nebo ovocným salátem svou potřebu vitaminů a zapomínají potom na čerstvé ovoce. To, že naše kůže bude stále šedivější a ochablejší, nebude neobyčejné.
Potřebnou ochranu dává jen na vitamin A bohatá strava, jako tmavozelená listová zelenina nebo karotka. Lze doporučit dvoutýdenní kúru s rybím tukem (z lékárny), který obsahuje obzvláště mnoho vitaminu A.

C vitamín si můžete koupit zde

zdroj: Klaus Oberbeil - Fit s vitamíny

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Ty vole a máš taky ale vysušenej mozek, stačilo to jednou:-)))
 |  20.10.2008 12:32

Ty vole,sušený déle vydrží a pro blbečky,to zdůrazňuji......ty ho...
Švestka  |  20.10.2008 14:15

,....a reki dva co tomu prd rozumi.....
rajnerka  |  28.12.2008 17:40

váš článek a rady se mi velice líbí a za rady děkuji.
maruška  |  23.7.2009 09:35

Ahoj, solárko ani opalování zdravé NEJSOU! Ne ve velké míře. Tvoří...
Julietta  |  29.7.2014 16:36

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *