Jak na suchou, dehydratovanou pleť?

15.2.2007 00:00
Kosmetika

Trápí vás suchá, drsná, šupinatá či začervenalá pleť? Máte pocity svědění, pálení či stahování kůže, pokud ji nepromažete?

Se suchou pokožkou se setká většina licí. Dokonce i ti, co mají konstitučně spíš sklon k mastné pleti, mohou v některém období (často v zimě) či na některých místech objevit kůži přesušenou, dehydratovanou.

Pro řešení tohoto problému nabízí kosmetický průmysl řadu hydratačních krémů, masek a sér. Mohou pomoci, avšak problém nevyřeší. Pokud se nebudeme mazat, kůže bude dál přesušená.

Na vině jsou velmi často mycí prostředky - čistící emulze, mléka, pleťové vody, mycí gely a mýdla. Obsahují saponáty (tenzidy), které narušují přirozený hydrolipidový plášť kůže. Po každém mytí je tato ochranná vrstva narušena a postupně trvá stále delší dobu než se obnoví.

Při narušení této bariéry, dochází v našich klimatických podmínkám k úniku vody z hlubších vrstev kůže do okolního suchého prostředí. Pokud používáme mycí prostředky velmi často, výsledkem může být trvale dehydratovaná pleť závislá na denním a nočním promazávání rozličnými hydratačními a výživnými krémy.

V boji proti suché pleti bychom proto měli vždy začít u změny mycích prostředků - na trhu jsou tzv. hydrofilní mycí oleje a hydrofilní sprchovací oleje, které se nanášejí na mokrou pokožku. Umyjí důkladně, aniž by narušily hydrolipidový ochranný plášť a pleť zanechají vláčnou bez svíravého pocitu. Další možností jsou speciální ajurvédské čistící krémy bez obsahu saponátů, které se též nanášejí na vlhkou kůži a jemnou kruhovou masáží pleť nejenom umyjí, ale díky obsahu bylinných složek i regenerují.

Při pravidelném ranním a večerním používání těchto mycích přípravků, často odpadá nutnost pužívání nočních krémů a speciálních pleťových hydratačních přípravků. Tyto přípravky jsou vhodné jak pro suchou, tak mastnou či smíšenou pleť. Přípravky speciálně určené pro mastnou pleť díky obsahu speciálních bylinek (často santal) harmonizují k normální produkci tuku, aniž by nadměrně vysušovaly.

Autor: mk

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Ze starejch rašlí by jste chtěly být zase mladý rachejtle? Kdo by si...
(!)  |  3.10.2016 13:39

ta apoteka nejlepsi opravdu jak obsahove tak opravdu na plet pomaha :)
katka  |  4.10.2016 10:34

Nauč se psát, takovou reklamu si Havloň nezaslouží.
pan Rada  |  4.10.2016 11:04

Taky by mě zajímalo co mám zkusit, mám taky suchou a takovou dehyd. plet....
váha  |  5.12.2017 11:28

Prosím tě, reklam všude jako nasráno. Jen sem nepřidej další, nikdo...
.......  |  5.12.2017 11:30

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *